Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2015-05-09, sobota
Tagi:  Alba, varia, unrealpolitik
___________________________________
... wśród kurdli i ośmiołów, czyli tyle już zalegam w Szkocji.

Mało - wiele. 5% mojego życia to dużo czy mało? W porównaniu z czym?

Z jednej strony, tak niewiele się u nas zmienia "w sednie", że mógłbym tu wkleić notkę sprzed półtora roku, i zgadzałoby się prawie co do joty, ew. inne wycieczki obecnie.

Z drugiej, oczywiście, świat i czas przyspiesza (tak naprawdę - zwalniamy na starość), jest robota, jest tzw. życie, dnie zlewają się w miesiące, Nowy Rok był przecież przed chwilą.

Szkocja jest cały czas w tle, nadal fajna i piękna, ale nienachalna, ludzie fajni, kraina skonstruowana wygodnie i ok. Odcięcie od większości mediów skutkuje, że mamy ogólnie wyjebane na jakieś 90% rzeczy, którymi wydają się przejmować tzw. normalni ludzie. Oczywiście, przez to nie ma o czym z nimi gadać - np. w pracy, kiedy zaczepiają mnie o jakiś mecz bokserski, czy futboll czy że królewski penis działa (drugie royal baby niedawno), czy że wybory do parlamentu, uśmiecham się przepraszająco i że nie mam pojęcia, a nawet nie daję latającego faka. No dobra, akurat o wyborach jakieś mikrunie pojęcie i zainteresowanie miałem (nie głosujemy, bo to dla obywateli; ale są istotne, mikroanaliza: wygrana torysów wygraną neolibu, wzg. wygrana SNP ma niewiele wspólnego ze Szkocją itp., to raczej wygrana przeciw Londynowi i torysom, no i przegrana lejbużystów i ogólnie lewicy, która się przesunęła przed dekady w prawo, goniąc neolib. A czy coś się na serio zmieni? pożyjemy, zobaczymy, jak będzie z UK vs. EU na przykład). Ale to się niewiele zmienia od dekad, w PL też nie miałem pojęcia o boksie, futbolu, czy że penis jakiegoś celebryty działa i przyzerowe o polityce.

Z wycieczek w obecnej opóźniono-wiosennej fazie szkockiego praktykowania szczęścia, ostatnio zaliczyliśmy fajną galerię w Glasgow, The Burrell Collection, czyli dosyć dużą kolekcję sztuki i sztuki użytkowej, przekazaną przez bogatego zbieracza w 1944. Obecnie jest to wrzucone w ciekawy budynek (acz - jakościowo zdaje się kiepski, zamknięto kawałek, bo przeciekają fikuśne dachy i w skali paru lat będzie wielka przebudowa całości), a budynek wrzucony w jeden z większych i bardziej malowniczych parków nie tylko w UK ale i EU, Pollok Country Park, też całkiem fajny. Galeria jest troszeczkę miszmaszem, bo pan Burrell miewał fazy a to na Persję, a to na Chiny, a to na dywany, a to na zbroje, itd. ale jest sporo ciekawych eksponatów, w efektownych wnętrzach. Z "normalnej" sztuki jest Rembrandt (ale taki se), jest sporo Degas (ale z niskiej półki), sporo Rodina, nawet jeden z coś bodaj 20 "myślicieli" (ale generalnie nie są to najlepsze Rodiny jakie widziano), ale jest też trochę bardzo fajnych obrazów, np. impresjoniści, Glasgow Boys, renesans; duża i ciekawa (jeśli kogoś kręci) kolekcja starych witraży; no i sporo sztuki użytkowej i drobiazgów od dawnego (w sensie - 2500pne) Egiptu przez Grecję/Rzym, Chiny, Persję i okolice, średniowiecze europejskie, po okolice XVIIIw. Bardzo pouczające, niektóre eksponaty takie, że proszę wstać - porobiłem trochę zdjęć, bo jestem czuły na to, co i jak doskonale rzemieślnicy potrafili zrobić 300 albo i 1300 albo i 3300 lat temu, i kiedyś będzie o tym notka.

Ogólnie, poleca się na wypadek wizytowania muzeów/galerii w Glasgow, podobnie jak Kelvingrove, a nawet bardziej, bo Kelvingrove jest znacznie bardziej "muzeum naturalnym" (fuj) i miszmaszem, a Burrell znacznie bardziej muzeum i galerią. Wejście darmo, są jakieś parkingi w parku i okolicy. BTW w parku jest jeszcze Pollok House, inna mniejsza galeria, w starym dworze/pałacu; nie daliśmy rady obskoczyć obu.

Konkluzja - jeśli parę następnych lat miałoby upłynąć jak te dwa, na takich aktywnościach, wycieczkach, grach i zabawach, nawet, ech, na tej pracy - nie narzekałbym.

Doxa
Sun, 17 May 2015 23:38:14
Żenujący wpis, taki typowo emigrancki, gdzie do rangi cnoty podnosi się możliwość życia bez czegokolwiek poza pracą i konsumpcją. W USA nazywany to życiem 'szapa-kanapa'. I te żenujące rozrywki, grywanie i samochody, generalnie na poziomie masturbacji 13 latka...

Boni avatar Boni
Mon, 18 May 2015 03:05:49
@Doxa

Mógłbym ci w dowcipnej odpowiedzi wkleić w tym miejscu śmieszny obrazek "Nie karmić trolli" czy jakiś "Keep calm and don't comment", ale zdaje się mam lepsze rozrywki.

PMGPMG
Mon, 18 May 2015 12:14:12
Przyznam szczerze, że ja to potraktowałem jako dowcip :)

PS. "Error - longer name, please" przy nicku PMG. No co ja moge że taki mam ;>

Boni avatar Boni
Mon, 18 May 2015 14:20:34
To jest (a nawet był o 2am) ten moment, kiedy jestem zbyt leniwy żeby odróżniać sarkazm od trollerki od przycinki.

PS. jesteś drugą osobą w ciągu 2.5 roku która narzeka na paranoję autora engine w temacie anonimowych nicków; jak dojdziemy do dwu rocznie, może przekonamy autora, żeby coś zmienił.

PMGPMG
Thu, 21 May 2015 11:02:07
"jesteś drugą osobą w ciągu 2.5 roku która narzeka na paranoję autora engine w temacie anonimowych nicków"

eeee - poprzednią osobą też byłem chyba ja :)

Jezeli to jest zabezpieczenie antybotowe - to jak najbardziej zgadzam się z zabezpieczeniem.

Jeżeli to po prostu kwestia punktu widzenia: W tej dyskusji http://bronikowski.com/2546/retroboat-2015-widok-z-okopu
wypowiedział się PMG, Opi, Epi i Hrw. Tutaj wszyscy musieliby kombinować z nickami.

Boni avatar Boni
Thu, 21 May 2015 12:00:24
@PMG

Wydawało mi się, że ktoś jeszcze narzekał, jeśli tylko ty, to tym gorzej ;)

To jest zabezpieczenie przed różnościami tudzież drobna zachęta, żeby ludzie "kombinowali z nickami" w duchu języka i ułatwiania komunikacji, a nie w stylu "moja ksywka to ".%." i żądam do niej dostępu". Zgadnij, dlaczego nie ma IRL imion jak PGM czy Hrw.
Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Boni - Srebrny ciągnik
Mon, 18 Jun 2018 00:30
@rozie Że niby jak masz zamiar osieciować zderzaki...

rozie - Srebrny ciągnik
Sun, 17 Jun 2018 20:37
Opon i tłumików to może i nie zepniesz. Ze...

Boni - Srebrny ciągnik
Sun, 17 Jun 2018 11:30
Nawet mogę spróbować zgadnąć, kiedy to szydło...

rozie - Srebrny ciągnik
Sun, 17 Jun 2018 09:41
@cmos Dobra wymówka, ale get real. Wszystko to jest...

cmos - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 18:41
@boni Przy całym moim sceptycyzmie co do tego...

Boni - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 17:58
Kiedy piszę "wyprujemy całą elektronikę" mam na...

rozie - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 15:23
Kosztowało to jedno, ale tylko czekać jak zaczną...

cmos - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 10:58
@boni "wyprujemy z niej całą zbyt nowoczesną...

Boni - Srebrny ciągnik
Fri, 15 Jun 2018 15:46
@cmos Cuuudo. To ja może jednak zacznę na serio...

cmos - Srebrny ciągnik
Fri, 15 Jun 2018 11:35
@boni Hłe, hłe, security... Akurat męczę się z...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.87   BS 2012-2017