Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Fabrykant z Fotodino - Rzeczywistości malutkie
Mon, 13 May 2019 10:53
Bardzo ciekawe. W moim zrujnowanym domu, w okolicach...

Boni - Sześć
Wed, 8 May 2019 11:16
@Hellk Chyba krajobrazy itp. bardziej od...

Hellk - Sześć
Wed, 8 May 2019 08:53
Z mojej strony zwykla ludzka zazdrosc (hermetyczny...

Boni - Sześć
Tue, 7 May 2019 20:40
@kuba_wu Narzekać to ja potrafię na wszystko,...

kuba_wu - Sześć
Tue, 7 May 2019 11:36
A ze spraw bardziej, nomen onem, przyziemnych - nie...

Boni - Sześć
Mon, 6 May 2019 11:54
@janekr Zawsze jak używasz tego taga, wizualizuję...

janek.r - Sześć
Sun, 5 May 2019 17:50
Ehrmmm... Jak to szło? Aha. #NienawidzimyWas

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2014-06-09, poniedziałek
Tagi:  szrot
___________________________________
(ciąg dalszy po cz.2)

5. Lexus IS i inne
Po "telewizorach" z krowim łańcuchem od Audi i wysypie potrójnych i poczwórnych grilli na nowych fordach wydawało się, że nic gorszego na ryju samochodu nie da się umieścić, ale gdzie tam, Japończycy jak zwykle pokazują jak przekroczyć normy i pójść krok dalej. IS oberwał w pysk naczepą od TIRa chyba, zresztą z tyłu też, ale co gorsza podobny nowotwór trafił również, smuteczek, GSa (który moim zdaniem skądinąd stylistycznie stacza się z generacji na generację).

4. Kia Opirus
Ekstremum trendu "okularników", który ch... wie spod jakiego kamienia wypełzł w końcu '90 i trafił większość porządnych marek, ale te nieporządne również, jak na obrazku. Brzydka była E-klasse, "okrągły" taurus czy scorpio, lexus GS, nawet VW golf, choć niby nie miał już z czego, stracił jak mu jebnęli okularki - ale opisiur to jest zupełnie inna jakość, te oczka, ten grill (zaraz zliftowany do czegoś nieco, rozumiecie, nieco bardziej normalnego), i ten tył i tłusta buda do kompletu. A co gorsza, w naturze wygląda to znacznie mocniej, niż na zdjęciach. Czapki z głów, widelce w oczy.


3. Ford Mustang 3 generacji
Czyli chyba najsmutniejsza stylistycznie rzecz, jaką udało się księgowym Forda zmalować na przestrzeni 100 lat. Jak można było dać Mustangowi budę na wzór miernego Escorta i Tempo... Na zdjęciu, to polift z okolic 1990, nieślubne dziecko menagemend Forda i fanboyów Mustanga - nie spodobał się projektowany następca 3gen. później znany jako Probe, zaczęli na gwałt robić kolejne podejście do 4gen., a przez przejściowe parę lat sprzedawali ludziom jako mustanga TO. Do każdego powinini dawać coś ładnego z broni półautomatycznej, żeby nabywca mógł sobie albo sprzedawcy palnąć w łeb.


2. Fiat Multipla 1 generacji
Zagadka rozwiązana, zawodnik na pudle. Nie mam zamiaru się o nim rozpisywać, bo parafrazując, "badziew, jaki jest, każdy widzi". A jak nie widział w naturze (i jeszcze w uroczych kolorkach, bo paleta też była popieprzona), to niech się cieszy. Aha, a jak ktoś ma ochotę marudzić, jaki to fajny koncept i że taki brzydki, że aż ładny, polecam udać się gdzieś indziej, na przykład obejrzeć sobie 2 generację Multipli.
1. Pontiac Aztek
Spopularyzowany przez serial "Breaking Bad", samochód pana White'a. Jakby to powiedzieć. Posiadamy ze dwa pontiaki, nie obraziłbym się na jeszcze kilka, innych; GM/Pontiak miewali fajne różności i oczywiście, czasem, drobne wpadki. Ale Aztek to nie jest drobna wpadka, to jest na grubo. Na bardzo bardzo bardzo grubo. Podobno to miał być przerysowany i agresywny SUV, tylko że nawet w tych założeniach - nie wyszło im (poza poprawną techniką pod spodem). Ten samochód stylistycznie nie jest ani agresywny, ani ciekawy, ani kontrowersyjny, jest po prostu zlepkiem nieprawdopodobnego gówna - praktycznie każdy szczegół, detal, ich interakcja, ich poskładanie i dysharmonia to jakiś koszmar; i tak w każdej skali, od bryły i płaszczyzn, przez elementy po detale, jak nadkola czy lusterka. Wielkie tłuste NOPE.
(może kiedyś będzie ranking brzydactwa samochodowych wnętrz, ale nieprędko, muszę trochę odpocząć do szamba)

laisar
Mon, 9 Jun 2014 23:01:43
No to szybciutko na koniec:
 
ad 5) rzeczywiście brzydkie to-to, ale wcale nie bardziej od np wspomnianych audic, więc nie wiem OCB;
 
ad 4 i 3) po prostu nudne, ale OK, DGCC;
 
ad 2) już mówiłem - śliczne UFO! (:
 
ad 1) faktycznie zlepek bez ładu i składu, ale gdzie mu tam w brzydocie do X6...

laisar
Mon, 9 Jun 2014 23:05:39
Tak w ogóle to przeglądając teraz cały cykl odnoszę wrażenie, że część zawodników dostała rykoszetem nie tyle za własną brzydotę, co raczej przypadkowo, jako przedstawiciele pewnych nurtów, ekhm, stylistycznych.

Boni avatar Boni
Tue, 10 Jun 2014 00:33:38
@laisar

Tak jak zaznaczałem na początku, dostało się głównie tym, które z pozaestetycznych powodów pojawiają mi się "w polu widzenia" czy na moim celowniku. Dlatego nie było 80% koreańców, połowy VAG, 25% renault czy bmw (mini, mini wszędzie albo niezapom(inalna/niana) X3). Pewnie, że jest dużo więcej/innych brzydactw, tyle, że zwisają mi jak kilo kitu u sufitu, np. dzisiaj widziałem na drodze Crossfire, na szczęście głównie z przodu...

Macbeth
Thu, 12 Jun 2014 10:41:06
@okularniki - oklularami w ramach trendu z przełomu tysiącleci to raczej polo a nie golf oberwało.

@pontiac aztec - o basta, jakie to brzydkie.

Boni avatar Boni
Thu, 12 Jun 2014 11:49:58
@MacBeth

Racja, polo i lupo chyba, coś mi się porypało, że golf też - to tyle na temat jak bardzo zwracam uwage na VW (no dobra, zauważyłem, że ostatni passek im wyszedł niezgorzej z zewnątrz)

@aztek
Jeśli ktoś potrzebuje się skatować, polecam obejrzeć dużo zdjęć, szczególniej w kolorze jak w BB, tym peerelosko-szpitalno-lamperiowo-seledynowym. Oczy wypływają.
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018