Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...

janek.r - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 16:25
Jednak nostalgia jest selektywna. Płyty winylowe to...

tyz_Aniou - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 09:58
Nie odróżniałbym specjalnie nostalgii i tęsknoty za...

telemach - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 00:51
Nie mylmy nostalgii i tęsknoty za światem...

Boni - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 20:13
@telemach, nostalgia Coś w tym jest, co mówisz,...

telemach - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 13:43
>>>trudno nie zauważyć, że fejsbuk to nie...

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-11-07, środa
Tagi:  fun, varia
___________________________________
Jestem gupi jak but. Ludzie, jaki ja jestem gupi. Najpierw, głupek, zapominając, że już dawno nie jestem Prawdziwym Polakiem (TM), co to może litra nawet z orłem, bez zagrychy, i w koronie, wypijam szklaneczkę piwa przed snem - więc wstaję na kacu jak stąd do 700 stopni celcjusza, nie do życia po prostu. Potem, idiota, lezę w internetsy zobaczyć, kto wygrał wybory w USA, choć mnie to ch... obchodzi tak naprawdę, bo przecież nic tam się nie zmieniło i nie zmieni od tego, czy w Białym Domu siedzi biały, czarny, czerwony demokrata czy republikański Marsjanin, dopóki System jest jaki jest; a tym bardziej tu nic się od tego nie zmieni. A w międzyczasie, moje skacowane przekrwione oko spoczywa, a ręka szybsza od myśli klika, na jakichś newsach czy innych pierdołach na szpalcie czy bannerze, i zaraz, z tego strasznego przymusu czytania, dowiedziałem się, że Wojtek rzuca perły wiedzy przed wieprze polityczki (zamiast wysłać hurtowo wszystkich w pizdu na dlaczegonienapalm); że czarni się okładają kłonicami, ale tak lekuchno i z miłością do bliźniego (swojego, czarnego); i że dziennikarze to jednak idioci (ale przy "kierowniku jeziora" ocknąłem się na dobre, bo to jest dobre! tak się zaperzyć, żeby popieprzyć jezioro z basenem? szacun, ziom! nie ujmując oczywiście ogromnego wkładu Warzechy w idiotyzm tych rozmówek).

Nie wiem czy przez dodatkowe nawodnienie, czy "kierownika jeziora", gdzieś w tym momencie wróciło mi myślenie, wzrok się wyostrzył, paluszki ruszyły (na klawiaturze, jak widać) i ogólnie, a weźcie się wszyscy po tamtej stronie portali i innych #upadkówprasy zwolnijcie, wyjedźcie, spłońcie, obwieście, i krzyżyk na drogę.

Bo jak rany, chyba do wyłączenia tv (prywatnego, bez związku z jakimś tam krajowym wyłączeniem analogówki) będę musiał, jako ofiara przymusu czytania, dołożyć zabanowanie na domowej sieci gazety.pl i paru innych portaloz. No i trzeba wylać piwo.

Inaczej nie da rady mieć spokojnego urlopu.

t.herok
Thu, 8 Nov 2012 00:13:21
Ja byłem przekonany, że to jakieś popularne hipsterskie powiedzenie, ten kierownik jeziora, i nawet już użyłem parę razy, żeby się pokazać z dobrej strony.

Boni avatar Boni
Thu, 8 Nov 2012 00:29:36
A skąd ja mam takie rzeczy wiedzieć, bieda-hipsterów mam co najwyżej w pracy i to nielicznych, ale nie narzucają mi się w oczy czy uszy, bo mogę oddać; i nie jestem na bieżąco z jakimikolwiek popularnymi powiedzonkami. Dla mnie pierwsze i jedyne skojarzenie było, że ktoś tu coś myli z klasycznym "kierownikiem basenu" ze skeczy, żartów, a może i filmów, z lat dawnych.

t.herok
Thu, 8 Nov 2012 06:29:52
Pewnie masz rację. Choć ja nie spotkałem się wcześniej nawet z klasycznym kierownikiem basenu. Ciekawe, czy teraz wezmą mnie za trendsettera, czy jednak za debila.

Boni avatar Boni
Thu, 8 Nov 2012 07:06:41
Zapewne to jest moment, w którym należałoby zrobić gorączkowy risercz, kto, co, dlaczego, i które powiedzonka są klasyczne a które trendi, no i czy w noci wyszedłem tylko jak z dołu z wapnem, czy na idiotę; ale bardzo mi się nie chcę, i nie mam czasu, kota głaszczę, a piszę jednym palcem, bo mnie futrzak mrucząco przygniótł i przeszkadza, więc chyba innym razem. (Czy "nie mam czasu, kota głaszczę" to cytat, powiedzonko, czy sig podłapany z sieci wiek temu? też bym mógł sprawdzić, ale jw. Chyba mam dziś rekurencyjny nastrój. Czy "nastrój rekurencyjny" gdzieś podłapałem, czy właśnie wymyśliłem? Kurde, muszę jakoś przerwać tę spiralę przemocną...)

Boni avatar Boni
Thu, 8 Nov 2012 07:39:13
Jeszcze korzystając z okazji, że dobudziłem się poranną przejażdżką a futrzaki poszły sobie oglądać swoją tv śniadaniową (zjadłoby się te sikorki) zauważę, że "Ciekawe, czy teraz wezmą mnie za trendsettera, czy jednak za debila." to niekonieczna alternatywa, bo przecież trendsetter może być bardzo tępym matołem. Co ślicznie odmalowała C.Willis w "Przewodniku stada", polecam.

Thu, 8 Nov 2012 07:59:53
Kot już prawie doprowadził mnie do chęci nauczenia się klawiatury bezwzrokowej.

Boni avatar Boni
Thu, 8 Nov 2012 09:31:19
@janekr

Ja piszę bezwzrokowo, ale potrzebuję 8-10 palców, jak zaczynam pisać jedną ręką bezwzrokowo, to nie trafiam i walę masę litrówek; stąd awaryjnie przechodzę na tryb "dziadek przy klawiaturze", czyli zza kota piszę jednym palcem i wzrokowo...

rozie
Thu, 8 Nov 2012 19:43:35
Taka refleksja ogólna: znacznie więcej udostępnień/podlinkowań treści miernej jest, niż wartościowej. Nie wiem czemu.

Co do "składników występujących w trotylu i nitroglicerynie" - w obu występuje grupa nitrowa (NO2), więc błędu tu nie ma. Zresztą mój pierwszy strzał na newsa o trotylu i nitroglicerynie był "pewnie tester reaguje na grupę nitro" z kołaczącym zaraz po nim "czy aby nitro nie używa się do paliw (lotniczych)?". Nie sprawdziłem dokładnie, ale http://pl.wikipedia.org/wiki/Nitrometan "używany jako składnik paliw modelarskich, lotniczych i rakietowych paliw silnikowych" sugeruje, że skojarzenie nie jest błędne. Co nie znaczy, że jest poprawne, bo w szybkim searchu nie udało mi się ustalić, co dokładnie napędza silniki Tupolewa.

Codiac
Thu, 8 Nov 2012 20:44:53
Ja ci mogę z pamięci powiedzieć, że "nie mam czasu, kota głaszczę", to sig kogoś z bodajże hihotu (na pewno newsy i na pewno nie stały uczestnik sf-f). O kierowniku jeziora czy basenu nie słyszałem i jakoś nie korci mnie sprawdzać.
BTW, mam ostatnio podobną refleksję na temat gazety.pl i podobnych. Trafiają się tam jeszcze jakieś w miarę sensowne rzeczy, ale jak widzę te podsumowania pseudodyskusji na ich forum jako pełnoprawne artykuły, to manipulatory opadają.

Boni avatar Boni
Fri, 9 Nov 2012 00:46:57
@rozie
"Taka refleksja ogólna: znacznie więcej udostępnień/podlinkowań treści miernej jest, niż wartościowej. Nie wiem czemu."

Jak to czemu - jeśli chcesz mieć liczniejszy target (bo reklamodawcy, itd itd) dla taniochy jak portaloza, to przecież musisz celować w niższe gusta; LC jest z definicji znacznie liczniejsza niż MC a ta niż UC.

"Co do "składników występujących w trotylu i nitroglicerynie" - w obu występuje grupa nitrowa (NO2), więc błędu tu nie ma."

Jest. Związki chemiczne mogą mieć jakieś struktury, mniej czy bardziej umowne, ale nie mają _składników_.

"Zresztą mój pierwszy strzał na newsa o trotylu i nitroglicerynie był "pewnie tester reaguje na grupę nitro"".

Proste testery reagują na markery jak pisał WO, bo jakby reagowały na nitro, to wiesz, nitrocelulozowych związków jest pierdyliard ton wszędzie, choćby w lakierach. A z drugiej strony, tylko ciężki idiota ładowałby się z komercyjnym omarkerowanym mat.wyb. na takie zadanie, ryzykując spotkanie z byle bramką, psem czy detektorem.

BTW spektroskopii masowej i prawdziwych badań resztek, to powiem tak - mam do czynienia na co dzień w przemyśle, głównie z oznaczaniem właśnie węglowodorów, i to jest gówno straszne. Znaczy, owszem, fajnie jest wykrywać względnie szybko i wydajnie (np. wzg. metod chemicznych) te różne ppmy, ale jest to upierdliwe, maszyny są czaso- i koszto- chłonne, no i trzeba mieć bardzo dobre wzorce i analitykę, żeby z surowych wyników wyciągać jakieś racjonalne i ilościowe wnioski. Żeby dać pojęcie - kiedyś pół dnia nie mogłem spektrometru skalibrować na jakimś propylenie czy innym podobnym szajsie, bo 2m od maszyny ktoś położył szmatkę-czyścik nasączoną jakąś mieszanką alkoholi.

"Nie sprawdziłem dokładnie, ale http://pl.wikipedia.org/wiki/Nitrometan "używany jako składnik paliw modelarskich, lotniczych i rakietowych paliw silnikowych" sugeruje, że skojarzenie nie jest błędne."

Raczej błędne, bo to chyba tylko do benzyn, b.wysokooktanowe do wysilonych tłokowych.

"Co nie znaczy, że jest poprawne, bo w szybkim searchu nie udało mi się ustalić, co dokładnie napędza silniki Tupolewa."

Pewnie na zwykłej nafcie lotniczej, bo na czym. Praktycznie czyste proste węglowodory, poszukaj sobie JET A1 czy coś podobnego.

@Codiac
"Ja ci mogę z pamięci powiedzieć, że "nie mam czasu, kota głaszczę", to sig kogoś z bodajże hihotu (na pewno newsy i na pewno nie stały uczestnik sf-f)."

Wyguglałem Teo, ale nie pamiętam go. Wiedziałem że ktoś miał w sigu, ale zawsze wydawało mi się, że to był cytat z czegoś innego, ale zdaje się, że jednak nie.

"BTW, mam ostatnio podobną refleksję na temat gazety.pl i podobnych. Trafiają się tam jeszcze jakieś w miarę sensowne rzeczy, ale jak widzę te podsumowania pseudodyskusji na ich forum jako pełnoprawne artykuły, to manipulatory opadają."

Hoho, w takie rzeczy to ja się nie zapuszczam nawet, bosze broń.

rozie
Fri, 9 Nov 2012 08:55:59
"Jest. Związki chemiczne mogą mieć jakieś struktury, mniej czy bardziej umowne, ale nie mają _składników_."
Wiesz, to nie jest podręcznik, tylko zdaje się potoczna wypowiedź. Grupa -> część składkowa -> składnik. IMVHO wiadomo o co chodzi, a uproszczenie dopuszczalne.

Jeśli problemy z kalibracją są tej klasy, jak piszesz, to w ogóle jaki sens ma badanie po takim czasie? Wystarczy poligon albo coś w tym stylu gdzieś niedaleko i szansa na różne ciekawe substancje (włącznie z markerami) jest spora.

Boni avatar Boni
Fri, 9 Nov 2012 10:03:32
@rozie

"Jeśli problemy z kalibracją są tej klasy, jak piszesz, to w ogóle jaki sens ma badanie po takim czasie? Wystarczy poligon albo coś w tym stylu gdzieś niedaleko i szansa na różne ciekawe substancje (włącznie z markerami) jest spora."

A pewnie, IMHO problem ze spektrometrią masową, próbek "z życia", a nie wzorca, czy kawałka dobrze określonego przemysłowego stuffu, jest taki, że widzisz wszystko na raz, to jest jak palimpsest. Na przykład jakbym próbował na sprzęcie w pracy znaleść trotyl na kawałku spalonego plastiku czy malowanej blachy, to jeśli w ogóle dałbym radę wyjść wiarygodnie ponad masę 100, bo na co dzień tak "ciężkich" związków nie robimy, znalazłbym śliczny szum, i bez odpowiednich wzorców i pogłębionej analizy nawet nie wiedziałbym, co ja paczę. I czy przypadkiem nie określam, bardzo dokładnie, składu torebki, w której przez rok czasu trzymano próbkę...

A takie kalibracje ze szmatą w tle, to są problemy tłumoka jak ja, w przemyśle jak fabryka gwoździ. Mam jakąś nadzieję, że fachowcy-zawodowcy robiący takie rzeczy dla prokuratury, potrafią to lepiej ogarnąć i mają lepszy sprzęt (podobnie jak lab w naszym macierzystym R&D, który ma inne zasoby, i nam dostarcza wzorce, analitykę itp). Ale z mojej praktyki, to np. doskonale rozumiem, że przebadanie i opracowanie setki próbek musi zająć pół roku, i to jest ekspres.

BTW tego sprzętu, na razie jedyny telefon na obecnym tygodniowym urlopie, to pytanie młodego, co zrobić, bo się rozsypała w drobny mak pompa turbomolekularna, właśnie od spektrometrii... a to feler, westchnął Boni.

BTW BTW ta szmata była spektakularna, ale znacznie więcej krwi nam zepsuła inna rzecz - wysoka próżnia nie chciała być odpowiednio wysoka, tylko taka "na styk", spektrometr jeszcze jakoś tam mierzył, ale z naciskiem na "jakoś" (a szczególnie durnie, że mierzymy też CO2...) i miesiącami walczyliśmy z tym (pomiary, pompy, sporo złączy, węży, itd). W końcu żmudnie, wydzielając elementy i bawiąc się dziesiątki godzin z kupą bardzo drogiego złomu, uznałem, że znalazłem. Tu się okazało, że mają do mnie spore zaufanie w firmie (ale też - nie ma innego wyjścia ;) ), bo przyjęto wnioski do wiadomości, i już po następnym miesiącu czy dwu ustalania i planowania, żeby dobrze skoordynowaną akcją rozebrać, poprawić i złożyć w dwa dni cały stuff, udało się naprawić, bo nawet miałem rację - otóż wygodne, szybkozamykane i wypasione komory pomiarowe, takie ze stali nierdzewnej 20-25mm, lekko popękały na spawach... OBIE... i nie szło tylko o spawy, ale o zły projekt, np. pudełkowy kształt (czyli 2 tony na płaszczyźnie). Teraz są przespawane, a kluczowe elementy 2x pogrubione, i jest na razie spokój.
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018