Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...

janek.r - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 16:25
Jednak nostalgia jest selektywna. Płyty winylowe to...

tyz_Aniou - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 09:58
Nie odróżniałbym specjalnie nostalgii i tęsknoty za...

telemach - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 00:51
Nie mylmy nostalgii i tęsknoty za światem...

Boni - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 20:13
@telemach, nostalgia Coś w tym jest, co mówisz,...

telemach - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 13:43
>>>trudno nie zauważyć, że fejsbuk to nie...

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-09-27, czwartek
Tagi:  varia
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Normalnie zmieniałem fony co ładnych parę lat, trzy-cztery, ale jakoś tak wyszło, że pod pretekstem wymieniłem sobie chytrofon już po pół roku.

Chciałem wziąć jakiegoś samsunga, bo z Galaxy Ace I gena byłem całkiem zadowolony, ale dwójeczka Ace czy S są moim zdaniem ostro przepłacone; mini czy inne jakieś podobne samsungi są zdecydowanie mini; a jedynkę Ace właśnie wycofują w Tmobile ze sprzedaży (funfact - dziwni jacyś, nie chcieli po dobroci oddać w salonie ostatniego z ekspozycji).

Więc nagle zrobiło mi się "no to co k... jest jak nic nie ma" i "człowieku, luknij na mój strój, mordę i imidż, czy do tego pasuje pastelowa lumia??" na co przytomny sprzedawca pocisnął mi motorolą. Co okazało się z jego i mojego punktu widzenia szczałą w mój czuły punkt, bo dawno temu za siedmioma latami i górami, przez lata ceniłem sobie pre-smartową Moto Accompli, a Vxxx zajeździliśmy rodzinnie parę. Nie mówiąc o uprawianych w sklepach od czasu do czasu skeczach pt. "Boni chciałby se kupić RAZRa, ale bardzo wyraźnie go nie stać".

A tu niespodziewanie człowiek mi pomachał mniej więcej połówką RAZRa w cenie mniej więcej połówki RAZRa (no dobra, zmyślam, nie mam pojęcia jaki jest obecnie ekwiwalent dawnego RAZRa i ile kosztuje) - na co zaświeciły mi się oczęta, sięgnąłem po vizuchnę, przyklepałem kijową umowę, i zostałem posiadaczem moto XT615

motoXT615

(właśnie dowiedziałem się, wklejając obrazek, że toto nazywa się Motolux - Motorolo, dlaczego robisz to tak bardzo źle!)

Więc tak - na razie wydaje się, że jest to ze dwa do czterech razy lepsze i fajniejsze niż Galaxy Ace I gen. Ekran ma rozdziałkę 4x taką, wszystkiego jest więcej i lepiej. Ale też bez przesady, do prawdziwie wysokiej półki to jeszcze trzeba by ze 2x pomnożyć procek, ekran, wersję androida, itd itp. Tyle, że dla mnie i tak jest niezły upgrade. A ogólnie wygląd, działanie, wrażenie, szczególiki dostarczają mi zdecydowanie.

Przesiadka z androida na androida prosta, łatwa i przyjemna. Inna sprawa, że ponieważ nie używam większości smart- ze smartfonów, to co ja niby mam do przeniesienia i do przyzwyczajenia, prawie nic. Oczywiście połowę pierdołek i widżetów pochowałem, 4/5 aplikacji i funkcji powyłączałem.

Na razie jedyne wady jakie znajduję, to brak łatwego proxy przy wifi (ten problem kołatał się po androidzie od lat, ale, for krajst, samsung sprzed dwu lat ma go rozwiązany i podany na tacy, a moto zdaje się nie, i ew. ustawienie tego będzie przypominało rzeźbienie z czasów jakiegoś linuxa łupanego...) i część ikonek i widżetów znacznie brzydsza niż na skórkach samsunga. Ale to w sumie drobiazgi, nic co by mi spędzało sen z powiek.

Czas cieszyć się gadżetem, dograć co nieco (bo apki niektóre przeniesione z Ace nie dostarczają na 4x większym ekranie), i oby trwałością dorównała starej Accompli, która działa nadal, po 10 latach...2012/09/27 12:03:13
A ja czuję coraz większy dyskomfort w związku z tymi gadżetami.
Bo z jednej strony, nie posiadam (ani smatfona, bo nokia E52 się w zasadzie nie liczy, ani tabletu, a i laptop tylko służbowy i stary) oraz jakoś nie czuję potrzeby posiadania. Jedyne co mam i co mi robi, to czytnik e-booków.
Z drugiej strony zaś czuję coraz wyraźniej że mi gdzieś odjeżdża w spółczesność, jak jakiemuś dziadkowi z patefonem. I że moje dzieci będą wskutek tego społecznie upośledzone, jeśli nie zapewnię... jak na faceta zatrudnionego w IT w charakterze programisty, trochę jakby wstyd i w ogóle :/


2012/09/27 12:24:36
Ja też mam tylko czytnik ebuków. Co prawda robi także za tablet, ale słaby.


Boni
2012/09/27 12:30:20
@kuba_wu

Coś w tym jest, ale - pokaż mi kogoś kto nie ma takiego poczucia, tzn. żeby miał zupełne zero FOMO. No przecież poza biedą i wykluczeniem, i jakimiś wyjątkowymi głupkami, takich ludzi już nie ma, bo nawet najlepiej umieszczonych w socialnetworkach i na skrzyżowaniach kanałow kontentu (czyli już na tyle ogarniętych i zasobnych, że mają dojścia i kapitał kulturowy, a jeszcze mających czas i chęci na smart-życie zamiast normalnego życia) dopada jakaś forma FOMO i deprecha, że świat im umyka. Bo, intersubiektywnie, owszem, umyka nam wszystkim, i jakby coraz szybciej.

Więc nie w tym point, że umyka, czy że mamy FOMO w różnym natężeniu, tylko jak się z tym pogodzić i sobie radzić. Co jest do ogarnięcia jak najbardziej, moim zdaniem, ale dopóki nie dochodzimy do tego co zaznaczyłeś, czyli dzieci, a konkretniej wychowania i edu. Bo tu jest masakra po prostu, i IMHO prapraprzyczyna tzw. konfliktu pokoleń. Ale po prostu trzeba zdroworozsądkowo, w ogóle daj boh świadomie, podchodzić do alternatywy "transmituję moja kulturę i wartości w moje dzieci a świat schodzi na psy" i "te dzieci żyją i będą żyły w przyszłości, i nie potrzebują być freakami z przeszłości". W skrócie mówiąc, np. nie zdecydowaliśmy się zaorać tv w domu dopóki dzieci nie dorosły ;)

Wracając do fona - mi nawet nie idzie o ten cały smart, social, i podłaczenie 24/7, bo mi to na ch... (I GDZIE SIĘ TRWALE WYŁĄCZA W MOTO BY TMOBILE TE GÓWNIANE APKI GOOGLA I FEJSBUKA???), ale, wstyd powiedzieć, ostatnio coś mi się zrobiło w główkę, i zacząłem zwracać uwagę na estetykę i po prostu piękno rzeczy w otoczeniu, nie tracąc z oczu funkcjonalności (czyli ogólnie na dizajn, chyba). Stąd chyba rozgrzebanie i poprawianie każdego pstryczka i światełka w scorpio (a nawet rozważanie zrobienia deski i zegarów od nowa i ładniejszej), czy ten telefon, znacznie ładniejszy niż galaxy, czy narzekanie na ikonki (kurde, jakby mi ktoś parę lat temu powiedział, że będę se recenzował ikonki w smartfonie, to bym zabił śmiechem) a nawet, gasp, rozważam zrobienie sobie jakiegoś niepotrzebnego prześlicznego standu do motoroli, bo te w sklepie były albo paskudne albo o wiele za drogie. Itd itp. No coś ze mną źle.


2012/09/27 12:38:36
Pewnym lekarstwem na gadżetomanię jest:
1). przypomnieć sobie gadżet, o którym marzyłem 5 lat temu i nie było mnie stać.
2). Sprawdzić cenę i stan tegoż 5-letniego gadżetu na allegro.


Boni
2012/09/27 13:14:41
@janekr

Sprawdzam: Przypomniałem sobie pewien gadżet. Na allegro go nie ma, w PL nie ma, najbliższy jest tutej. Stan, cóż, postarzał się o 5 lat. Nadal mnie nie stać.

To może jednak polecimy jakimiś medytacyjnymi metodami, kontemplacją nędzy istnienia i marności mamony, co nie? zamiast wkurzać się, że nas jednak nie stać ;P


2012/09/27 13:16:55
A nie, dla samochodów powiększamy stosownie okres...

5 lat dla elektronikiBoni
2012/09/27 13:36:37
@janekr

Cfaniaczek :P ale nie ma tak dobrze - na 50 calową plazmę + blurej + jakaś przyzwoita kupka płyt blurej, to nadal mnie nie za bardzo stać... teraz byłaby 3D, 5 lat temu nie, ale jednak... Może ustalmy, że jednak nie znasz moich poczeb w zakresie gadżetów; zanim wyjadę ci z inteligentnym domem, mechem do prac w domu i zagrodzie, czy podobną "elektroniką" ;D


2012/09/27 14:21:31
No weśś... 50" używana plazma na allegro poniżej 1kzł, bluryj od 150 zł, gorzej z płytami.Boni
2012/09/27 14:23:23
@janekr
"No weśś... 50" używana plazma na allegro"

To brzmi zupełnie jak używany olej silnikowy albo używane tarcze hamulcowe, i tylko nieco lepiej niż używane podpaski.

"poniżej 1kzł, bluryj od 150 zł, gorzej z płytami."

Otóż to, Watsonie, otóż to.


2012/09/27 14:34:45
Ale taki był mój punkt będący - zobacz jak szybko wymarzony gadżet staje się żałosnym gratem.


Boni
2012/09/27 16:14:33
@janekr
"Ale taki był mój punkt będący - zobacz jak szybko wymarzony gadżet staje się żałosnym gratem."

Niekoniecznie. Bo tu nie "plazma HD 50" jest żałosnym gratem", tylko "używana w bawarskim pubie i pobrana przez gastarbeiterów spod śmietnika plazma 50" oferowana na allegro jest żałosnym gratem". Podobnie z lincolnem mkVIII, przecież może mieć 15 lat i wcale nie być żałosnym gratem. Itd itp. Bo gadżet!=najnowocześniejszy produkt w najszybciej rozwijającej się (czasem - tylko marketingowo) branży, co zdajesz się pośrednio sugerować.

Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018