Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Boni - Epoka wyuczonej bezradności
Sun, 15 Jul 2018 11:35
@janekr Możesz też wcale nie używać czytnika,...

janek.r - Epoka wyuczonej bezradności
Sun, 15 Jul 2018 08:11
Ja jestem bezradny i nie jest to bezradność wyuczona....

Boni - Epoka wyuczonej bezradności
Sat, 14 Jul 2018 18:36
W sumie racja, to nie był najlepszy przykład. Inna...

Bober - Epoka wyuczonej bezradności
Sat, 14 Jul 2018 17:36
@Boni Ale to nie jest bezradność. Bezradnością...

Boni - Epoka wyuczonej bezradności
Sat, 14 Jul 2018 16:38
@Bober Przykład z wczoraj czy dzisiaj - masz fajny...

Bober - Epoka wyuczonej bezradności
Sat, 14 Jul 2018 10:56
"Oczywiście, można by wypisać tu zylion anegdot w...

Boni - Historie ze złomowiska
Thu, 12 Jul 2018 18:40
@Gatling Dzięki. Co do sprzęta, powiem tak,...

Gatling - Historie ze złomowiska
Thu, 12 Jul 2018 12:51
miło się czyta takie radosne notki, dają vicarious...

Boni - Historia jajem się toczy
Wed, 4 Jul 2018 20:18
@charliebravo IMHO może i jest jakaś tam większa...

zz_top - Historia jajem się...
Wed, 4 Jul 2018 08:48
Ależ zasada "zajmujemy się najpierw zabezpieczeniem...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-08-21, wtorek
Tagi:  szrot, nazakupy
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Dzisiaj w cyklu "na zakupy" kategoria utility-fatality, czyli nuuuda, czyli uniwersalne, raczej miejskie, kompaktowe wozidełko. Ale żeby nie było zupełnie debilnego festiwalu golfów, astr, czy innych popularnych kompaktowych hatchbacków, zrobimy tak - owszem, rozważam samochodziki relatywnie małe, łatwe w parkowaniu, z małymi silnikami, ale mające jakiś sens techniczny, jakiś styl i wygodę, i, skoro ma się naprawdę wygodnie jeździć po mieście - w automacie.

 

3. Ford Focus I gen.

focus

Już chyba klasyka kompaktu, wygrana wzornictwem i całkiem znośną techniką i jakością. W wersji "dupowozik z automatem" do wyboru do koloru, od jakichś golców 3 drzwiówek, po sedany Ghia czy nawet, brrr, kombiaki. I w około 10 letnich można sobie w zasadzie przebierać.

 

2. BMW 316i/318i compact

bmw_316

Z przykrością stwierdzam, że toto wyszło na drugie miejsce. Bo pomijając problemy ze znalezieniem egzemplarza nieodwiniętego z baobaba i bez wspawanej ćwiartki przystanku (ale akurat automaty w niskiej wersji, nie-DOHC, nie-M3, są nieco "bezpieczniejsze"), i wzornictwo wnętrza, które nie każdemu odpowiada (na przykład mnie nie za bardzo), poza tym jest to całkiem całkiem sensowny kompakt. Oczywiście jeździ bardzo przyzwoicie, daje się utrzymać w rozsądnych pieniądzach, jest trochę różnych wersji do wyboru, i w ogóle nie jest źle. Ciekawa nieoczywista alternatywa dla golfa czy innej astry, czy nawet focusa.

 

1. Suzuki Vitara 1.6

vitara_blue

Tak, tak, nie pomyliłem kategorii czy zdjęcia. Gdyż, moim skromnym zdaniem, w PL jak na razie nie ma lepszego dupowozikowego kompakta niż mały SUV. A mały tani suvek w automacie, z sensowną techniką, dostępnością i ceną, to w PL w zasadzie tylko Vitara, bo konkurencja z półki cenowej jest albo popsuta na mocy projektu albo popsuta po prostu. W sumie można przebierać w wersjach, oczywiście plażówki z soft-topem czyli porwanym namiotem, nie nadają się dla normalnego użytkowania, ale hard-topów jest trochę do wyboru, 3 lub 5 drzwi, bywają wypasione aż do full-elektryki i klimy; powerpack lepiej mieć nowszy (100KM z 4 biegowym automatem, a nie 86KM z 3 biegiem); tak w ogóle spokojnie około 10k można wyhaczyć coś poliftowego, a nie szrot przedliftowy za 5kzł jak ze zdjęcia. Jedyna wada, szczególniej przy silnikach z dolnej półki, to wnętrze klasy true utility, w ogóle baaardzo trudno trafić wypasione fotele i jeszcze niezniszczone; no i trzeba uważać na rudą, bo starsze lubią zmieniać się w tlenek żelaza. Ale poza tym jest bardzo bardzo ok, tak bardzo ok, że minimalnie większe koszta utrzymania niż nie-4x4 to jest pikuś nie wart uwagi.

 

Konkluzja - serio, taki jest mój ranking kompaktów, i wcale niekoniecznie dlatego, że mamy akurat Vitarkę. I nie dlatego, że brat ma serię 3 z którą strach ujawnić się wśród fanów BMW, bo to 318i 115KM z podtlenkiem LPG.


Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018