Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-06-02, sobota
Tagi:  nazakupy, szrot
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Miała być następna poważna kategoria, czyli pan van. Ale jak popatrzyłem na te hałdy nudnych i paskudnych vanów, jakie są dostępne z pół ceny kompakta nówki, to mnie łeb rozbolał, i zszedłem. Stąd ulęgła mi się nieco zawężona kategoria - minivany, ale raczej takie personal carrier, niż do wożenia buraków; ultramaksymalnie wypasione, z więcej niż zadowalającymi osiągami, mniej więcej w założonej cenie. I żebyśmy sie rozumieli - lecimy subiektywnie, a nawet bardzo subiektywnie, czyli po mojemu. Co oznacza minivany niezwykłe, mające coś, odlotowe, a przy tym nadal nieco praktyczne.

Nie będę się rozpisywał, bo po pierwsze, szkoda miejsca i bajcików, dwa, zmęczyłem się całodziennym grzebaniem na szrocie, trzy, jak ktoś nie rozumie, czemu te, a nie inne, niech pyta w komciach. Ale proszę nie pytać o degustibusa.

 

3. Honda Odyssey/Shuttle II generacji, 3.0 4WD (ver. Absolute)

odyssey_body_kit

 

2. Renault Avantime 3.0

avantime_air

 

1. Pontiac Trans Sport (I gen.) GT 3.8

ts_gt

 

Konkluzja - puściłem się poręczy. Również w sensie posiadania 1. i od czasu do czasu chęci na 2.2012/06/03 01:51:01
Poręczy to przede wszystkim puścił się producent nr 2 (((:

Zastanawialiśmy kiedyś się w grupie znajomków, jak musiało wyglądać posiedzenie dyrektorów, które zatwierdziło ten projekt: "Oui! Dwudrzwiowy van-kupe, tres bien! Dawać go na taśmę! Allez-allez! Świat jest nasz!".

Oczywiście - i bardzo dobrze! O ileż nudniejszy byłby świat bez tego auta, które można kontemplować godzinami...

(Co prawda podobno głównie przez szybę warsztatu d: no ale cóż - czasem szaleństwa mają swoją cenę).

Przyznam, że czasem też bawię się myślą, żeby sobie takiego sprawić.

(Najlepiej do kompletu z dziadkiem, espace I gen.).

Tylko najpierw muszę skombinować jakąś miejscówkę na taką kolekcję d:


Boni
2012/06/03 09:11:34
@laisar
@avantime

Tia, to jest też dla mnie jedna z kilku zagadek automoto pt. "z iloma ludźmi zespół projektowy musiał się przespać i ilu oszukać, żeby im to klepnięto do produkcji". Ale szczegóły (te łamane drzwi!) i wykonanie, podobno ma fajne.
Jedyny problem, że Avantime zrobiono coś koło żałosnych 10tys szt, więc niebawem nie będzie co zbierać do kolekcji "ciekawie pokręcone".


2012/06/04 15:19:28
@boni
"z iloma ludźmi zespół projektowy musiał się przespać i ilu oszukać, żeby im to klepnięto do produkcji"
Jakoś nikt z nas na to nie spojrzał od tej strony, ale masz najwięcej doświadczenia w działaniu Wielkiego Przemysłu, więc wierzę na słowo [;

Sztuk faktycznie wyprodukowano niewiele, ale tak naprawdę to w sumie jeszcze całkiem "nowy" model - to tylko świat wokół nas wydaje się czasem pędzić FTL (a branża moto zwłaszcza). Jak na razie - daje się jeszcze znaleźć zadziwiająco dla mnie dużo egzemplarzy, więc nie troskam się nadmiernie...


Boni
2012/06/04 23:28:33
@laisar
@boni
""z iloma ludźmi zespół projektowy musiał się przespać i ilu oszukać, żeby im to klepnięto do produkcji""
"Jakoś nikt z nas na to nie spojrzał od tej strony, ale masz najwięcej doświadczenia w działaniu Wielkiego Przemysłu, więc wierzę na słowo [; "

Zdarza się. Oczywiście, oszustwo jakby częściej. W przypadku jak Avantime (czy np. Fiero), postawiłbym pieniądze, że doszło do oszustwa, no dobra, zmyślania prognoz sprzedaży.


2012/06/05 03:28:06
Eee... ekhm... najpierw chciałbym tylko wyjaśnić, że nic nie Sugerowałem - "doświadczenie" odnosiło się ogólnie do pracy, a nie konkretnych... nieprawidłowości.

Co do meritum - najwyraźniej tradycyjnie wychodzi ze mnie optymizm, że to po prostu "śmiała wizja znalazła poparcie u odważnego kierownictwa", a "niepowodzenia się zdarzają".

Inna rzecz, że takie sprawy - obok faktycznych sukcesów - przechodzą do historii. A co do niej trafi z czasów obecnych? Jakoś u R nie widzę teraz nic takiego /: U pozostałych producentów też zresztą niewiele...


Boni
2012/06/05 07:43:48
@laisar
"Co do meritum - najwyraźniej tradycyjnie wychodzi ze mnie optymizm, że to po prostu "śmiała wizja znalazła poparcie u odważnego kierownictwa", a "niepowodzenia się zdarzają"."

Nie tyle optymizm co naiwność :P Jak przed 1980 zespół przekonał senior management GM do Fiero, to była "śmiała wizja która znalazła poparcie u odważnego kierownictwa". Ale po kryzysie '80 jak Hulki Aldikacti pomimo wstrzymania projektu po prostu pracował z zespołem nad Fiero, to był optymizm, no ale jak Bill Hoglund wyciągał z czarnej dziury wstrzymany projekt Fiero, opowiadając że sprzeda się 100tys rocznie, albo że osiągnie 50mpg, no to był "optymizm". A naiwność, to wierzyć, że Hoglund w to wierzył ;) Pewnie podobnie było z Avantime.

"Inna rzecz, że takie sprawy - obok faktycznych sukcesów - przechodzą do historii. A co do niej trafi z czasów obecnych? Jakoś u R nie widzę teraz nic takiego /: U pozostałych producentów też zresztą niewiele..."

Ej, proszę bez zramolenia i "wszystkojużbyło" - zawsze coś ciekawego przejdzie do historii, tyle że dowiemy się za 15 lat. No dobra, u obecnego reno/nissana będzie trudniej ;)


2012/06/08 00:22:11
@boni
"wszystkojużbyło"
Absolutnie nie o to chodzi - tylko że tu i teraz, zapewne tymczasowo, motoryzacja, zwłaszcza "popularna", najwyraźniej dostała jakiejś zadyszki, tłukąc jedynie co 3 lata kolejne fejsliftingi oraz "nowe" wersje na starych platformach. W końcu pewnie się to zmieni, ale póki co jest jakaś bryndza...


Boni
2012/06/08 11:47:42
@laisar

Ok, w tym sensie, owszem, jest bryndza. No ale w sumie jasne, od 2007 gospodarki kuleją, i wielcy auto-moto też padają na ryj, więc nikt z wielkich nie ryzykuje, i trudno się dziwić.


2012/06/08 13:43:56
Toteż się nie dziwię - i ćwiczę cierpliwość czekając np na espace5... A może pojawią się też w końcu jakieś fajne niepodziewajki [:


2012/07/12 00:55:18
Starość nie radość d: - i zapomniałem zapytać: a dlaczego właściwie posiadanie nr 1 ma też coś wspólnego z poręczą?


Boni
2012/07/12 07:21:21
@laisar

W sensie ogólnym to nie, ale jako 6 pojazdu? Chyba ma sporo wspólnego z poręczą. Na przykład jak bardzo niepotrzebny jest pojazd, dla ustalenia uwagi prawie 6m/3m3/3.8l, jeśli gubisz od niego kluczyk zapłonu i stoi sobie dwa czy trzy miesiące, nie wadząc specjalnie nikomu?
(Już nie mówiąc, że wczoraj przysłowie "złośliwość rzeczy martwych" nabrało nowego wymiaru w kontekście "mydelniczki" - w niedzielę w końcu po paru miesiącach poszukiwań kluczyków w domu i zagrodzie, nadludzkim wysiłkiem rozebrałem, rozwaliłem wszystko co trzeba rozwalić, żeby móc zapalić TSa i kręcić kierowniczką, poskładałem, przejechałem się po lesie. Wczoraj znalazłem w trawie zagubione kluczyki...)


2012/07/12 12:06:54
Nooo, różne są koleje życia, więc i potrzebność pojazdów się zmienia - sam, nawet dłuższy, przestój, nie musi zaraz świadczyć świadczyć o ogólnym braku poręczy. Ale oczywiście dostrzegam ogólną tendencję sytuacji do przelecenia nad nią... (;

Licencja:

Creative Commons License

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

rozie - Elektrycerze
Fri, 19 Jan 2018 07:31
@Boni Hint - rozmawiasz na blogu człowieka,...

red.grzeg - Wielki brat paczy
Mon, 15 Jan 2018 08:24
Tak, teraz (od 2 lat?) da się założyć firmę bez...

charliebravo - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 20:33
@księgowy DG (księgowy jest za 3-4 stówki, widzę...

Boni - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 19:46
@charliebravo Primo, dlatego nawiązałem do...

Codiac - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 19:36
'Tutejsze banki, tak, śmierdzą na milę XIXw' ...

janek.r - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 18:56
@czyli czego, 206sw? skoda fabia kombi. ...

charliebravo - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 18:14
@Janek Ok, chodziło mi o „uogólniony za duży...

janek.r - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 17:42
@ilu ludzi wozi kombiakiem bądź SUVem jedno dziecko....

charliebravo - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 15:49
@Prowadzenie firmy w PL No wiec ja mam wrażenie (DG...

charliebravo - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 15:35
@„Hint - rozmawiasz na blogu człowieka, który...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.84   BS 2012-2017