Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2011-06-10, piątek
Tagi:  unrealpolitik, hejt
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Ostatnio, kiedy wpadam tu i ówdzie na feminizm trzeciej fali w dużym stężeniu, czy inne ideolo wprost wynikające z uprzejmego pochyłu białego człowieka z MMC nad Murzynem, kobietą, Azjatą czy inną uciskaną mniejszością, to śmiech mnie pusty chwyta i trwoga. Ja też miewam czułe serduszko i potrafię wykrzesać z siebie jakieś drobiny empatii czy wstydu, i lubię czasem poprawić świat, ale for krajst - nie mam empatii dla popaprańców flejmujących w roku 2011 jakby był rok 1911. Dyskusja o profeministycznym zmywaniu garów w MMC? O żłobkach? Ludzie, przespaliście ostatnie 50 lat?

Moim skromnym zdanim te dyskusje miały jakiś dobry sens w dobie, kiedy obiektywne różnice pomiędzy ludźmi były nieusuwalne. Kiedy kobieta zachodziła w ciążę co dwa lata, chyba, że się nie dawała dymać. Kiedy kolorowi byli naprawdę mniejszością w USA. Kiedy dostęp do wiedzy czy wykształcenie były funkcją posiadanej kasy.

To wszystko już stało się, lub właśnie staje się historią. Za historyczną chwilę będziemy mieli postludzi, i dalsze możliwości niwelowania różnic czy słabości "mniejszości", bo genetyka, bo bionika, bo informatyka i automatyzacja. Więc pierdololo o nierównościach klasowych, czy o niedoli kobiet opiekunek do dzieci w 2011 , to jest smuta - to jest tak naprawdę temat zastępczy. Temat rzeczywisty, to jak zrobić, żeby OBIEKTYWNIE kobiety prawie wcale nie różniły sie od mężczyzn. I to niekoniecznie zmieniając kobiety, ale - zmieniając mężczyzn. Bo już można, albo będzie można za chwilę. Więc postulowanie rozwijania żłobków, zamiast rozwijania państwowego in vitro i ew. żłobków (skoro ma nam społecznie bardzo zależeć na dzidziach, zamiast na imigrantach); albo dyskutowanie o niedoli opiekunek, zamiast przeprojektowania ludzi (dzieci lub rodziców...), żeby nie było potrzeba żadnych opiekunek do dzieci; albo postulowanie, powiedzmy, równouprawnienia kobiet w armii, zamiast planowania, wylobbowania i zrobienia takiej autoewolucji, żeby przeciętnym facetom jak świat długi i szeroki TAK SAMO nie chciało się walczyć jak przeciętnym kobietom - jest po prostu so last century.

Żyjecie w przyszłości, tylko jeszcze nie zauważyliście, że przyszłość to nie są ipady czy hybrydowe samochody - to jest nowa neurologia, nowa genetyka, nowa edukacja, nowa ekonomia, itd. które, jak każde technologie, na razie grzecznie pukają do drzwi, tyle że za chwilę wyważą je razem z futryną. I trzeba dyskutować, i obalać tabu, ale nie te, które obalano 100 lat temu, tylko te, które za chwilę obali, na dziko i okrutnie, technika i technologia. Bo moim zdaniem lepiej najpierw przedyskutować opcje w dyskursie zmieniającej się kultury, i przynajmniej przygotowac siebie, i innych też, mentalnie, na nowe, niż rzeźbić w guanie nadbudowę postfactum, jak już postludzi i ich kultury da nam moda czy broń biologiczna, itp. Chyba, że ktoś tak bardzo polubił swoje memy i mu szkoda - ok, nie bronię, w końcu nawet Kościół Rzymski ma jakąś niszę w XXIw. i zapewne feminizm będzie istniał jak już nie będzie kobiet czy mężczyzn.

Ale dla mieniących się tym bardziej postępowym kawałkiem przedmurza cywilizacji śmierci - to jednak żena.2011/06/10 12:37:27
Kurcze - tak. Faktycznie - i język, i argumenty z początków wojującego naiwnego feminizmu - tak na oko zaczynają się u nas (retorycznie) zachodnioeuropejskie lata 70 zeszłego stulecia. Ale ja bym (mimo podzielania bez zastrzeżeń optyki i perspektywy) miał więcej empatii. Bo pewne lekcje muszą najwidoczniej być odrobione przez wszystkich i nie da się tak łatwo " przeskoczyć" klasy. Przeszkadza gnieżdżący się w głowach prawdziwego i urojonego przeciwnika XIX wiek, jakiś przygnębiający umysłowy Afganistan. Skoro jest (np. krakowski buc mieszczański) rechoczący przy zaganianiu urojonej baby do garów, to pierwszym odruchem jest hejda, przy całkowitym zapomnieniu w jakich czasach żyjemy i o co dzisiaj chodzi. Odruchy dla mnie zrozumiałe.


Boni
2011/06/10 18:16:46
Toteż zastrzegłem się, że ogólnoludzka empatia i ten wstyd, który ktoś ma, wynajmując LLC do zadań, które są nudno-brudne, to normalne, i nie w tym kamień obrazy. Żena w tym, gdy z tej empatii dla sprzątaczki na dwu etatach, ledwo wiążącej koniec z końcem robią się jakieś megaflejmy ideologiczne na motywach sprzed 50 czy 100 lat; zamiast krótkiej konkluzji "na dziś: opierdolić podatkami bogatych i poprawić socjal - hint - Dania czy Szwecja", a dyskusję, i to solidną, zacząć o tym co jutro, o tym jak zrobić, technicznie, prawnie, kulturowo, itd itd, żeby już nikt, k...wa, NIKT, nie ważne czy biała kobieta, czy beżowy mężczyzna, nie musiał zapieprzać na mopie i odkurzaczu. Bo to nie jest już żadna SF dalekiego zasięgu.

Licencja:

Creative Commons License

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

rozie - Elektrycerze
Fri, 19 Jan 2018 07:31
@Boni Hint - rozmawiasz na blogu człowieka,...

red.grzeg - Wielki brat paczy
Mon, 15 Jan 2018 08:24
Tak, teraz (od 2 lat?) da się założyć firmę bez...

charliebravo - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 20:33
@księgowy DG (księgowy jest za 3-4 stówki, widzę...

Boni - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 19:46
@charliebravo Primo, dlatego nawiązałem do...

Codiac - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 19:36
'Tutejsze banki, tak, śmierdzą na milę XIXw' ...

janek.r - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 18:56
@czyli czego, 206sw? skoda fabia kombi. ...

charliebravo - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 18:14
@Janek Ok, chodziło mi o „uogólniony za duży...

janek.r - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 17:42
@ilu ludzi wozi kombiakiem bądź SUVem jedno dziecko....

charliebravo - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 15:49
@Prowadzenie firmy w PL No wiec ja mam wrażenie (DG...

charliebravo - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 15:35
@„Hint - rozmawiasz na blogu człowieka, który...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.84   BS 2012-2017