Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2018-04-16, poniedziałek
Tagi:  muza
___________________________________
Kapelę "Thirty Seconds to Mars" (dalej 30STM) sprzedała mi, zdaje się, żona. Bo w czasach kiedy zaczynali, coś koło 15 lat temu, miałem ich za jakieś takie emo-rock-niwiadomoco. Muza rockowata czy nawet podjeżdżająca pod softmetal? nie moje porno. Fabularyzowane teledyski, jak ten "chiński" do "From Yesterday"? o wiele za długie, wyrosłem z. Emo wszędzie? Apocomnieto.

Ale jakby trochę poprawiało im się przez lata, przynajmniej moim zdaniem. Zespół jakby nieco (nieco!) dorósł, szczególniej frontman (Jared Leto). Dodali do muzy trochę wiecej przeszkadzajek, symfonii i elektroniki, ogólnie rozbudowali scenę - duży plus. Teledyski, nadal epickie albo zakręcone, zaczęły robić się zakręcone epicko we właściwych kierunkach.

Gdzieś tak około "This Is War" zacząłem 30STM słuchać "sam z siebie", a nie tylko na zasadzie, że żona słucha; "Love, Lust, Faith and Dreams" też było całkiem ok. A wcześniejsze kawałki, powiedzmy, przyzwyczaiłem się i zrobiły się znośne.

Stąd kiedy jakieś pół roku temu w drodze do klienta radio w samochodzie nagle zapuściło całkiem przyzwoity i na bogato "hymn", w stylu jakiegoś ponowoczesnego progresywnego rocka, miałem "ejże, czy to nie jest przypadkiem nowe 30STM i czyż nie jest to zacna zacność?". Okazało się, że owszem, był to singiel "Walk on Water", promujący nadciągający nowy album.Spodobało nam się, obczajaliśmy regularnie następne single - no niestety, już takie fajne nie były.

Płyta "America" w końcu wyszła, na początku kwietnia, i jw. - no niestety, miejscami fajna nie jest. Szybko odkryłem klucz do niefajności - zespół (a raczej, zapewne, wytwórnia) pocisnęła przy tym albumie jakimś producentami i współwykonawcami z d... wyjętymi. Leto wspominał o "eksperymentach" i "nowych kierunkach", tyle, że poszły one moim zdaniem w zdecydowanie złym kierunku. Jacyś raperzy, jacyś wyjęci spod kamienia producenci, jacyś niemieccy DJe o rosyjskich korzeniach? Sorki, to nie działa.

Ale jednak - spoko "działają" te kawałki, których producentem był Leto ew. Leto z kolegami z zespołu. Czyli jakoś tak połowa płyty jest do rzeczy, moim zdaniem.

Dobre i to.

zz_top
Fri, 20 Apr 2018 08:52:01
W ucho wpada, tekst fajny, ale macki mi opadają, gdy słyszę kolejne radiowe kawałki oparte o 3 max 4 akordy. Synek często przychodzi z gitarą i prosi o pomoc w rozkminie tych nowych kawałków i za każdym razem okazuje się, że to okropne prostactwo... Drażni mnie to. Żeby jeszcze chociaż melodia była jakaś bardziej wyrafinowana przy podobnym feelu, dynamice, aranżu to pewnie mnie to by nie drażniło. Gdzie podziały się fajne, wyrafinowane melodie, ja się pytam! Gdzie następcy Petera Gabriela, Freddiego Mercury, że już nie wspomnę o moim ulubionym (ze względu na gatunek muzy) Dug'u Pinnicku?

Jedyny nowszy zespół (względnie, bo sprzed paru lat odkrycie), o brzmieniu bardziej elektronicznym niż moje ulubione klimaty gitarowe to Muse. Ale też znowu, bardzo nierówne kawałki robią. Niektóre GE-NI-AL-NE (like mocno inspirowany starym Queen "Madness"), inne to tona shitu.

Boni avatar Boni
Sat, 21 Apr 2018 01:06:22
Moim skromnym zdaniem, wrażliwość na skomplikowanie, prawie dowolne, wymaga edukacji i zasobów (uwagi, czasu, miejsca, "sprzętu", etc.), nie ważne czy mówimy o muzyce, kinie, architekturze, literaturze etc. A kto w pseudozabieganych czasach ma zasoby czy edukację, czy w ogóle takie wysokie potrzeby.

Z innej beczki, ja na przykład zdaje się nie cenię bardzo skomplikowanych melodii czy wyrafinowania stricte muzycznego. Znaczy, zauważam jakieś cuda-wianki Gabriela, Prince'a, Bowiego czy Zappy czy nawet Queenu, ale nijak nie jest to moja ulubiona muza, co to to nie.
Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

charliebravo - Srebrny ciągnik
Fri, 22 Jun 2018 12:26
@rozie Rzecz nie w tym czy złamią czy nie. Rzecz w...

cmos - Srebrny ciągnik
Fri, 22 Jun 2018 10:51
@rozie Krótko, bo zaraz gospodarz nas z lasu...

rozie - Srebrny ciągnik
Fri, 22 Jun 2018 07:43
@cmos Zdecyduj się, czy "głównie PR", czy porządne...

Boni - Srebrny ciągnik
Thu, 21 Jun 2018 22:37
Przepraszam, że się wyłączam z rozmowy, ale a) aż...

cmos - Srebrny ciągnik
Thu, 21 Jun 2018 16:09
@charliebravo "Co innego jeśli projektant sobie...

charliebravo - Srebrny ciągnik
Thu, 21 Jun 2018 14:20
@cmos Wyraziłem się nieprecyzyjnie - ja się...

cmos - Srebrny ciągnik
Thu, 21 Jun 2018 11:11
@rozie & arduino No weź, widziałeś w ogóle...

charliebravo - Srebrny ciągnik
Thu, 21 Jun 2018 10:27
@Arduino Jeżu Malusienki...a brakujące części...

rozie - Srebrny ciągnik
Thu, 21 Jun 2018 07:12
@Boni @każda "puszka" nieczynna po byle stłuczce Mam...

kuba_wu - Okulary
Thu, 21 Jun 2018 00:25
Z jednej strony fakt bestialskiego zabijania fok budzi...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.87   BS 2012-2017