Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Fabrykant z Fotodino - Rzeczywistości malutkie
Mon, 13 May 2019 10:53
Bardzo ciekawe. W moim zrujnowanym domu, w okolicach...

Boni - Sześć
Wed, 8 May 2019 11:16
@Hellk Chyba krajobrazy itp. bardziej od...

Hellk - Sześć
Wed, 8 May 2019 08:53
Z mojej strony zwykla ludzka zazdrosc (hermetyczny...

Boni - Sześć
Tue, 7 May 2019 20:40
@kuba_wu Narzekać to ja potrafię na wszystko,...

kuba_wu - Sześć
Tue, 7 May 2019 11:36
A ze spraw bardziej, nomen onem, przyziemnych - nie...

Boni - Sześć
Mon, 6 May 2019 11:54
@janekr Zawsze jak używasz tego taga, wizualizuję...

janek.r - Sześć
Sun, 5 May 2019 17:50
Ehrmmm... Jak to szło? Aha. #NienawidzimyWas

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2013-01-29, wtorek
Tagi:  unrealpolitik, varia
___________________________________
Nie oglądam telewizji polskiej od lat, telewizji w ogóle od paru miesięcy. Gazet nie czytam. Portale ogólnotematyczne a raczej ich strony startowe, oglądam może raz na tydzień. Z urzędami czy bankami mam do czynienia fejs tu fejs ze dwa razy w roku. Normalnie obracam się między rodziną, pracą a paroma miejscami w necie (m.in. z blogrollki), a poza tym chowam się w rodzinie, w lesie, w hobby.

Okazuje się, że nawet to nie wystarcza, żeby nie widzieć i nie wiedzieć. Wystarczy parę miejsc w necie, paru ludzi w pracy, parę rozmów i tekstów pisanych, żeby nie dało sie zniknąć rzeczywistości i smutnego wniosku, że czas spierdalać z tego najweselszego baraku w obozie - gdyż jest wesoły już tylko dla bogatych, prawdziwych, męskich Polaków, a najbardziej dla tych w sukienkach (czarnych) i tych wiszących u ich mankietów.

A choć może do żartu "KOLĘDA! OTWIERAĆ! MAMY NAKAZ!!!" (by Alex?) itp. jeszcze nam w tej wesołości nieco brakuje, to po przemyśleniu - chyba wolę być wprost obywatelem drugiej kategorii w obcym kraju między obcymi, gdzie jest nieco bardziej cywilizowanie, niż męczyć się ze "swoimi" w kraju który po 25 latach tak bardzo cofnął się pod wieloma względami, i czekać na kolejny pokaz buractwa i braku empatii elit, majstrujących kolejny "kompromis" z czarnymi, w szkolnictwie, w prawie, w mediach czy finansach, czy prawie pracy, czy na czym tam znowu zechce im się położyć lepkie łapki. I czekać na podniesienie głowy przez brunatne kibolstwo o kolejne 5% wyżej i dumniej. I zmniejszenie nakładów na edu, kulturę i naukę o kolejny procent. I tak dalej.

Zima wasza. Migracje najlepsze są wiosną.

hellk
Tue, 29 Jan 2013 17:59:45
O-tóż-to.

cmos
Wed, 30 Jan 2013 08:18:58
Jako że w marcu minie 14 lat jak migrację wykonałem, to się wypowiem: Sytuacja się nie pogorszyła - sytuacja powoli, ale systematycznie się poprawia. Tyle że oczekiwania rosną szybciej.

Wszystko już było, a nawet było bardziej, ale teraz się te negatywy o wiele bardziej zauważa. Kto pamięta jeszcze pierwszą falę żądań KK żeby im "pozwracać" co tylko się da? Ja pamiętam jak w Szczecinie zażądali "zwrotu" kaplicy na Zamku Książąt Pomorskich, która nigdy nie była własnością żadnego koscioła czy związku wyznaniowego. Wtedy mało kto zwracał na takie rzeczy uwagę - komuna zabrała, sprawiedliwie było oddać.
Buractwo polityków? Paru z lat 90-tych ub. w. naprawdę trudno przebić. Tyle że wtedy nie było Internetu, a ponieważ standardy były inne to gazety nie robiły z tego takiej sensacji.
Dzisiejszy antysemityzm? A pamiętasz krążące listy Żydów, na których był tylko jeden z braci Kaczyńskich?
Tak można by długo i po prawie wszystkich branżach. Zgoda że na przykład rynek pracy albo szkolnictwo idzie w złą stronę, ale nie generalizujmy.

Ale oczywiście dla mnie też mimo że wiele rzeczy sie poprawia, to jest o wiele za mało i za wolno. Migrować póki czas, im człowiek starszy tym trudniej (zwłaszcza chodzi o nastukanie zabezpieczenia na starość). Nie masz dzieci w wieku szkolnym - nie ma problemu z przeniesieniem się.

nameste
Wed, 30 Jan 2013 10:05:41
@cmos: wydaje mi się, że nie masz racji, owszem, bezczelne żądania czarnych to rzeczywiście nic nowego, ale w latach 90-tych zróżnicowany był mejnstrim, dziś jest praktycznie jednolity, i to głosy sprzeciwu traktowane są jako "oszołomskie" (w latach 90-tych oszołomami nazywano tych, co dziś są w biurach politycznych swoich partii). Że w internecie hałłakujemy dziś bardziej? Zależy gdzie się ucho...

Boni avatar Boni
Wed, 30 Jan 2013 10:08:53
@cmos

Amen, bro. Bo jasne, że oczekiwania, że '90 były do bani. Ale, powiedzmy, patriotyzm i wiarę w IIIRP, choć na wewnętrznej emigracji, to ja mogłem uprawiać parę lat temu, na zasadzie "w końcu wypieprzą z polityki Lepperów czy innych Giertychów, Kaczyńscy puszczą się poręczy i przegrają co mają do przegrania, wejdzie w to miejsce coś w miarę centrowego, może obudzi się umiarkowana lewica, czarni i czerwoni ideologicznie wymrą, no i w końcu będzie społecznie i politycznie lepiej" (i wtedy latałem na interview na specjalne zaproszenia i na koszt interviewera i jeszcze potrafiłem strzelać fochy).

No minęło pare lat, i jak to ma być tempo zmian i postępu w PL, to obawiam się, że mogę tego "lepiej" nie doczekać, a nawet, że doczekam czegoś, co można nazwać "gorzej" (i stąd moje nastawienie do relokacji i nowej pracy jest deko inne niż parę lat temu).

cmos
Wed, 30 Jan 2013 10:34:38
@nameste
"w latach 90-tych zróżnicowany był mejnstrim, dziś jest praktycznie jednolity, i to głosy sprzeciwu traktowane są jako "oszołomskie""

No weź, zróżnicowany mejnstrim w 1992? Sklerozy jeszcze nie mam, a jakoś sobie nie przypominam. Ile na przykład było protestów przy wprowadzaniu religii do szkół? Tyle co kot napłakał, a jak ktoś coś mruknął to był zaraz wróg Kościoła matki naszej i ujadający kundelek. A czy ktoś wtedy sobie zaprzątał głowę jakimiś pedałami?

"(w latach 90-tych oszołomami nazywano tych, co dziś są w biurach politycznych swoich partii)"

No ale przecież oni już wtedy byli w biurach politycznych swoich partii, tylko nazwy partii i ich wzajemne konfiguracje się zmieniły.

"Że w internecie hałłakujemy dziś bardziej? Zależy gdzie się ucho..."

Aleź nie chodzi mi o nasze hałłakowanie, tylko o dostęp do informacji. W początku '90 dowiedzieć się jakim bucem jest poseł X mogłeś tylko oglądając transmisje z posiedzenia sejmu - majnstrimu massmediowego to nie ruszało, bo mieściło się w obowiązujacych standardach. Jak ktoś to posiedzenie obejrzał i go ruszyło, to mógł się podzielić tym tylko paszczowo z bezpośrednio spotkanymi znajomymi. Dziś przeczytasz o tym zaraz na dziesięciu blogach i dwudziestu forach. Tak samo jak ktoś coś przeskrobie - z ostatnich iluś lat masz bezpośrednio dostępne w sieci dane historyczne, a spróbuj wyguglać jak to dokładnie było z tym policjantem co w początku najntisów próbował zatrzymać niezgodnie z procedurami jadącą kolumnę wiozącą Suchocką. Kiedyś potrzebowałem i nic się nie da znaleźć, jakby Ministerstwo Prawdy zadziałało. Trudno więc się dziwić, że powstaje wrażenie że jest coraz gorzej. Tak samo z pedofilią - kiedyś, panie, to takich rzeczy nie było, a teraz coraz gorzej. Tylko że nie.

cmos
Wed, 30 Jan 2013 10:55:49
@Boni
"(i stąd moje nastawienie do relokacji i nowej pracy jest deko inne niż parę lat temu)"

Mam wrażenie, że z czysto technicznego punktu widzenia moment nie jest najszczęśliwszy - gospodarka jest akurat na opadającej, a lepiej się przenosić na wznoszącej. Radziłbym się pośpieszyć, bo jeszcze nie jest źle (w Niemczech przynajmniej), a w tej części cyklu chociaż koszt wynajmu/kupna czegoś do mieszkania spada.

nameste
Wed, 30 Jan 2013 11:21:31
@cmos No weź, zróżnicowany mejnstrim w 1992?

Inaczej pamiętamy. Ale tak, mejnstrim był na tyle zróżnicowany, że w tymże roku zebranie miliona trzystu tysięcy podpisów za referendum ws. aborcji okazało się możliwe. Spróbuj dzisiaj to powtórzyć ;)

cmos
Wed, 30 Jan 2013 11:35:28
@nameste
"zebranie miliona trzystu tysięcy podpisów za referendum ws. aborcji okazało się możliwe. Spróbuj dzisiaj to powtórzyć"

No ale myślę że nie dlatego się nie da, że mejnstrim jest przeciw aborcji, czy też boi się z tym wychylić, tylko dlatego że mejnstrim po wieloletnich doświadczeniach nie wierzy w sens podpisywania, a nawet zbierania podpisów.

Boni avatar Boni
Wed, 30 Jan 2013 14:04:28
Ale może nie cofajcie się aż do dinozaurów i prehistorii, z tego jak było w 1992 (i w ogóle - co mogłem i robiłem jako 21 latek) niewiele wynika - ja mówię raczej o tym, jak było i co myślałem o polityce, społeczeństwie, pracy w PL vs. emigracja, itd. pod koniec 2007, powiedzmy. I na co i po co mielibyśmy czekać tutaj następne 4 lata. Bo może nie 4 a 40.

nameste
Wed, 30 Jan 2013 14:43:40
@Boni: na moje nie jest lepiej ani w skali ostatnich dwudziestu lat, ani w skali sześciu. Kto może, niech wyjeżdża.
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018