Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Boni - Premium
Wed, 14 Nov 2018 13:35
@zz_top Tak szczerze, to nie ogarniam i nie wnikam,...

zz_top - Premium
Wed, 14 Nov 2018 08:52
Ej, ale czemu ty jako premium szukasz w Audi A7 czy...

Boni - Premium
Wed, 14 Nov 2018 03:11
Obejrzałem sobie różności i powiedzmy, chyba...

Boni - Premium
Tue, 13 Nov 2018 20:24
@zz_top A to faktycznie porażka. Powiedzmy, dalsze...

zz_top - Premium
Tue, 13 Nov 2018 20:07
Nawet mnie zaciekawiłeś tą germańską trójcą i...

Boni - Premium
Tue, 13 Nov 2018 19:47
@zz_top Zapewne masz rację, tyle że z merolami ze...

zz_top - Premium
Mon, 12 Nov 2018 16:29
Na fali oglądania nowego nabytku znajomego (Mercedes E...

Boni - Historie renesansowe
Mon, 5 Nov 2018 09:32
@Gammon Pewnie tak, gdzieś tam były używane....

Gammon No.82 - Historie renesansowe
Mon, 5 Nov 2018 06:11
Czy mi się śni, czy morskie armaty z brązu bywały w...

Boni - Zakazane piosenki
Tue, 23 Oct 2018 00:06
@Hellk Ok, to jest nawet fajna muza (IIRC kiedyś to...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-09-19, środa
Tagi:  nazakupy, szrot
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Dzisiaj kategoria dla wszystkich posiadaczy małych penisów, tudzież dla ludzi którzy wcale penisa nie posiadają, bo na przykład są kobietą, i lubią rozsiąść się wygodnie w fotelu-leniwcu metr nad ziemią, i pobujać się autobusem 4x4, zwanym dla niepoznaki SUVem. I czasem przebić się nim przez śnieg czy polną drogę, a może nawet przebić się przez dziewiczą. Łąkę oczywiście. Ale będą nie jakieś bieda-suvki-terenówki, ravki czy inne frilandary, tylko true 120% full-size sport utility vehicles (no dobra, w rozumieniu USA mogą być jednak mid-size), i to raczej takie odpasione, i mające w sobie to coś. I w cenie szrotu, albo prawie.

3. GMC Yukon

yukon1

Wysoko ceniony w USA kawał wielkiego SUVatego. Względnie bezpieczny i całkiem przywoitej jakości, plus wystarczający napęd i wypas. Utrzymanie jak przeciętnego amerykańca z tej kategorii. Jedyna wada w PL - występuje na naszym rynku w dawkach homeopatycznych, nie ma wyboru, a czasem wcale ich nie ma, przez to ceny sprzedaży bywają dziwne. Ale zawsze można poczekać, poszukać okazji, i cieszyć się SUVem który jest tak wzorcowy, że powinien stać w Sevres.

2. Lincoln Navigator / Ford Expedition  I gen.

expedition

Solidny kawał klasyki. Pierwsza generacja ma już 10 lat i ponad, więc jest tania jak coś taniego, szczególniej w wersji ford, bo w lincolnie bywa, że jeszcze coś tam kosztuje, ale też trafiają się okazje znacznie poniżej 20k zł, i jest tego znacznie większy wybór niż np. GMC z miejsca 3. Pod spodem rama i powertrain 5.4 V8 AWD z pickupa F-150, więc dosyć trwałe, choć oczywiście toporne. Palą ile im wlać, ale to nieważne, zresztą, podtlenek propanu butanu przyjacielem właściciela SUVa. Pojemność 8 osób plus mały bagażnik, albo 5 i gigantyczny, albo ze dwie tony buraków. Jakość wykonania i wypasów fordów niezła, lincolna wysoka. Warto poszukać Expeditiona Eddie Bauer, jeśli nie znajdzie się taniego Navigatora, wypasy prawie te same, a cena jak za forda. W razie chęci zobaczenia silnika, czy w ogóle otwarcia maski, nawet osobnikom średniego wzrostu, polecam stołeczek.

1. Lexus RX  I gen

rx300

Odrobina lexusu w wersji podwyższonej i AWD, też już ponad 10 lat, jak ten czas leci... Bardzo przyzwoite prowadzenie w porównaniu z typowymi wieżami oblężniczymi made in USA, wielka kultura pracy napędu, z całkiem oszczędnym acz nieco już starawym 3.0. Może nieco mniejsze pojemności i ładowności, ale za to cisza, spokój, bezpieczeństwo. Poza tym legendarna jakość wykonania i wypasu, bardzo bardzo przyjemnie.

rx300_inter

Po zakupie takiego cudeńka w okazyjnej cenie, jedyny problem, to jego utrzymanie we właściwym stanie, bo kosztuje to, cóż, jak Lexus. Ale pomimo niebagatelnych kosztów serwisu i części, jeśli tylko kogoś stać, warto.

Konkluzja - o mały figiel (a raczej "o duży reduktor AWD"...), a kupilibyśmy dwa lata temu Expeditiona Eddie Bauer... a RX chyba ciągle jest dream-carem żony.2012/09/19 08:43:39
Zakładam, że ten Lexus to automat, ale dlaczego dźwignia zmiany biegów taka fikuśna?


Boni
2012/09/19 09:21:55
@janekr

Jaka fikuśna, normalna i wygodna, tak się to robi porządnie. Zupełnie podobnie, ino siermiężnie ma nasza vitarka, tylko RX dodatkowo nawiązuje do pięknej rzeczy czyli braku tunelu/podłokcia w SUV/van, co daje fenomenalne miejsce na graty, a już szczególniej kiedy wajcha od biegów jest zupełnie klasycznie, pod kierownicą. Co na przykład trochę skopano w gmc i ford/lincoln jw., bo wajchy są pod kierą, ale wsadzili gigantyczne zbędne tunele.


2012/09/19 11:21:03
No nie całkiem - w vitrze dźwignia jest prosta (prawie takie samo mam w renault), a w lexusie tak jakoś wygięta przy nasadzie, no i obkładana drewnem.


Boni
2012/09/19 12:40:34
@janekr

Zaraz tam drewnem, zdaje się że obłożona szlachetnym plastikiem. A co do wygięcia, to eee tam, bez wielkiego znaczenia, grunt, że jest ergonomicznie pod ręką, bo może tego nie widać w 2D, ale i w RX, i w vitarze dźwignie są względnie blisko i wysoko, "przy kierownicy".
Inna sprawa, że kogo to, przecież w automacie przestawiasz je 10x rzadziej niż w manualu. Miewam w autkach pałki jak z małego fiata, i ładne ergonomiczne ustawione pod kątem/wygięte, i typowe jak u ciebie, itd itd. to jest w zasadzie dla mnie nieważne, może poza ogólną estetyką i układem wnętrza.

Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018