Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-09-19, środa
Tagi:  nazakupy, szrot
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Dzisiaj kategoria dla wszystkich posiadaczy małych penisów, tudzież dla ludzi którzy wcale penisa nie posiadają, bo na przykład są kobietą, i lubią rozsiąść się wygodnie w fotelu-leniwcu metr nad ziemią, i pobujać się autobusem 4x4, zwanym dla niepoznaki SUVem. I czasem przebić się nim przez śnieg czy polną drogę, a może nawet przebić się przez dziewiczą. Łąkę oczywiście. Ale będą nie jakieś bieda-suvki-terenówki, ravki czy inne frilandary, tylko true 120% full-size sport utility vehicles (no dobra, w rozumieniu USA mogą być jednak mid-size), i to raczej takie odpasione, i mające w sobie to coś. I w cenie szrotu, albo prawie.

3. GMC Yukon

yukon1

Wysoko ceniony w USA kawał wielkiego SUVatego. Względnie bezpieczny i całkiem przywoitej jakości, plus wystarczający napęd i wypas. Utrzymanie jak przeciętnego amerykańca z tej kategorii. Jedyna wada w PL - występuje na naszym rynku w dawkach homeopatycznych, nie ma wyboru, a czasem wcale ich nie ma, przez to ceny sprzedaży bywają dziwne. Ale zawsze można poczekać, poszukać okazji, i cieszyć się SUVem który jest tak wzorcowy, że powinien stać w Sevres.

2. Lincoln Navigator / Ford Expedition  I gen.

expedition

Solidny kawał klasyki. Pierwsza generacja ma już 10 lat i ponad, więc jest tania jak coś taniego, szczególniej w wersji ford, bo w lincolnie bywa, że jeszcze coś tam kosztuje, ale też trafiają się okazje znacznie poniżej 20k zł, i jest tego znacznie większy wybór niż np. GMC z miejsca 3. Pod spodem rama i powertrain 5.4 V8 AWD z pickupa F-150, więc dosyć trwałe, choć oczywiście toporne. Palą ile im wlać, ale to nieważne, zresztą, podtlenek propanu butanu przyjacielem właściciela SUVa. Pojemność 8 osób plus mały bagażnik, albo 5 i gigantyczny, albo ze dwie tony buraków. Jakość wykonania i wypasów fordów niezła, lincolna wysoka. Warto poszukać Expeditiona Eddie Bauer, jeśli nie znajdzie się taniego Navigatora, wypasy prawie te same, a cena jak za forda. W razie chęci zobaczenia silnika, czy w ogóle otwarcia maski, nawet osobnikom średniego wzrostu, polecam stołeczek.

1. Lexus RX  I gen

rx300

Odrobina lexusu w wersji podwyższonej i AWD, też już ponad 10 lat, jak ten czas leci... Bardzo przyzwoite prowadzenie w porównaniu z typowymi wieżami oblężniczymi made in USA, wielka kultura pracy napędu, z całkiem oszczędnym acz nieco już starawym 3.0. Może nieco mniejsze pojemności i ładowności, ale za to cisza, spokój, bezpieczeństwo. Poza tym legendarna jakość wykonania i wypasu, bardzo bardzo przyjemnie.

rx300_inter

Po zakupie takiego cudeńka w okazyjnej cenie, jedyny problem, to jego utrzymanie we właściwym stanie, bo kosztuje to, cóż, jak Lexus. Ale pomimo niebagatelnych kosztów serwisu i części, jeśli tylko kogoś stać, warto.

Konkluzja - o mały figiel (a raczej "o duży reduktor AWD"...), a kupilibyśmy dwa lata temu Expeditiona Eddie Bauer... a RX chyba ciągle jest dream-carem żony.2012/09/19 08:43:39
Zakładam, że ten Lexus to automat, ale dlaczego dźwignia zmiany biegów taka fikuśna?


Boni
2012/09/19 09:21:55
@janekr

Jaka fikuśna, normalna i wygodna, tak się to robi porządnie. Zupełnie podobnie, ino siermiężnie ma nasza vitarka, tylko RX dodatkowo nawiązuje do pięknej rzeczy czyli braku tunelu/podłokcia w SUV/van, co daje fenomenalne miejsce na graty, a już szczególniej kiedy wajcha od biegów jest zupełnie klasycznie, pod kierownicą. Co na przykład trochę skopano w gmc i ford/lincoln jw., bo wajchy są pod kierą, ale wsadzili gigantyczne zbędne tunele.


2012/09/19 11:21:03
No nie całkiem - w vitrze dźwignia jest prosta (prawie takie samo mam w renault), a w lexusie tak jakoś wygięta przy nasadzie, no i obkładana drewnem.


Boni
2012/09/19 12:40:34
@janekr

Zaraz tam drewnem, zdaje się że obłożona szlachetnym plastikiem. A co do wygięcia, to eee tam, bez wielkiego znaczenia, grunt, że jest ergonomicznie pod ręką, bo może tego nie widać w 2D, ale i w RX, i w vitarze dźwignie są względnie blisko i wysoko, "przy kierownicy".
Inna sprawa, że kogo to, przecież w automacie przestawiasz je 10x rzadziej niż w manualu. Miewam w autkach pałki jak z małego fiata, i ładne ergonomiczne ustawione pod kątem/wygięte, i typowe jak u ciebie, itd itd. to jest w zasadzie dla mnie nieważne, może poza ogólną estetyką i układem wnętrza.

Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

laisar - Za co mi płacą
Mon, 23 Apr 2018 13:33
@Boni "gówno prawda, że za to się płaciło "zawsze...

Boni - Notka zastępcza
Sun, 22 Apr 2018 22:27
A nie wiem skąd mi się to Duxton wzięło,...

charliebravo - Notka zastępcza
Sun, 22 Apr 2018 10:46
A B-17, "Sally B" jeśli dobrze pamiętam, często stoi...

charliebravo - Notka zastępcza
Sun, 22 Apr 2018 10:44
@Boni Duxton = Duxford + Hendon, przez analogię do...

Boni - Notka zastępcza
Sun, 22 Apr 2018 09:35
Duxton zaliczone, bardzo przyjemnie. B17 nadal sobie...

cmos - Notka zastępcza
Sat, 21 Apr 2018 20:44
@charliebravo "I bardzo chciałbym jeszcze kiedyś do...

charliebravo - Notka zastępcza
Sat, 21 Apr 2018 19:39
@Duxford... O tak. Ja z kolei włóczyłem się po...

Boni - Notka zastępcza
Sat, 21 Apr 2018 16:00
Dotarlismy do Duxford, chyba chce tu zamieszkac....

Boni - Muza (48)
Sat, 21 Apr 2018 01:06
Moim skromnym zdaniem, wrażliwość na skomplikowanie,...

zz_top - Muza (48)
Fri, 20 Apr 2018 08:52
W ucho wpada, tekst fajny, ale macki mi opadają, gdy...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.87   BS 2012-2017