Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Fabrykant z Fotodino - Rzeczywistości malutkie
Mon, 13 May 2019 10:53
Bardzo ciekawe. W moim zrujnowanym domu, w okolicach...

Boni - Sześć
Wed, 8 May 2019 11:16
@Hellk Chyba krajobrazy itp. bardziej od...

Hellk - Sześć
Wed, 8 May 2019 08:53
Z mojej strony zwykla ludzka zazdrosc (hermetyczny...

Boni - Sześć
Tue, 7 May 2019 20:40
@kuba_wu Narzekać to ja potrafię na wszystko,...

kuba_wu - Sześć
Tue, 7 May 2019 11:36
A ze spraw bardziej, nomen onem, przyziemnych - nie...

Boni - Sześć
Mon, 6 May 2019 11:54
@janekr Zawsze jak używasz tego taga, wizualizuję...

janek.r - Sześć
Sun, 5 May 2019 17:50
Ehrmmm... Jak to szło? Aha. #NienawidzimyWas

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2017-12-20, środa
Tagi:  blogorg
___________________________________
Jeśli ktoś grzebie w starych notkach, może zauważyć braki w obrazkach itp. Wiąże się to z faktem, że w końcu skasowałem stare konto na Bloxie, a nie znalazłem w dłuugim międzyczasie czasu, żeby większość obrazków z Bloxa wyciągnąć.

A skasowałem z nagła, bo mnie Blox i jego chłyty marketingowe nagle wkurzyły przy czytaniu czegoś tam, znacznie bardziej niż wtedy, kiedy zabierałem z Bloxa swój blog (wiecie, że to już 5 lat temu? czas leci jak coś szybko lecącego...). Z innej, mniejszej, beczki, "przekierowanie" przez Blox nie poprawiało indeksowania bloga przez gugle itp. więc i tak miałem kiedyś to zrobić.

Będę sukcesywnie uzupełniał obrazki, przy okazji może weryfikował tubki, bo część zrobiła się przez lata nieświeża. Ale wszystko to wymaga czasu i będzie wooolnooo.

Salantor
Wed, 20 Dec 2017 18:01:57
"Będę sukcesywnie uzupełniał obrazki, przy okazji może weryfikował tubki, bo część zrobiła się przez lata nieświeża."

Jest sens? Ja swego czasu regularnie naprawiałem takie rzeczy, póki średnio co tydzień nie dostawałem powiadomień, że serwer X przestał udostępniać, filmik Y Tuba zdjęła bo kopyrajt, linki Z1, 2 i 3 nie odpowiadają, bo strona przestała istnień i w ogóle weź napraw coś takiego, jak nie pamiętasz źródła, a web.archive rozkłada ręce.
Zresztą staty pokazują, że w starsze materiały mało kto klika.

laisar
Wed, 20 Dec 2017 22:36:26
Popieram - własne fotki tak, linki mocno niekoniecznie. Co najwyżej wystarczy jakoś opisać zawartość jeśli gdzieś tego brak (np autor/tytuł muzy, itp). Narobisz się, a efekty w najlepszym razie będą tymczasowe...

Thu, 21 Dec 2017 09:38:19
...a zaoszczędzony czas proponuję przeznaczyć raczej na nowe wpisy, gdyż niewątpliwie się dobrze czyta (w tym miejscu chciałbym wyróżnić: rapiery, przemysł, DIY, szrot)

Boni avatar Boni
Thu, 21 Dec 2017 13:34:08
Nie mam większych problemów z linkami do obrazków itp. bo jednak nie używałem jakichś photobucketów czy innych "darmowych" serwerów. Jedyny większy problem to jutub, i ew. znikające tubki, ale tego się nie przeskoczy.

To, że starsze rzeczy są ignorowane i "nikt nie klika", to mi w zasadzie wisi, tak jak nie piszę nowych rzeczy dla klika, tak i stare nie stoją dla klika. A wydaje mi się, że fajnie mieć przegląd głupot autora danego miejsca, przez lata, i jest to jakiś przyczynek do tego co się działo i co się myślało - inaczej kasowałbym rzeczy starsze powiedzmy niż rok, i tyle.

Najbardziej idzie o własne zdjęcia, wykresy, itp. bez których IMHO jakieś tam notki coś tracą, coś robi się niezrozumiałe i ogólnie robi się burdel. A ja nie lubię kiedy ogólnie robi się burdel, a jeszcze bardziej - kiedy własnoręcznie, nawet jeśli w malutkim kawałku czy kąciku-projekciku, robię burdel. Więc raczej będzie sprzątanie, to tylko jakieś 200 notek do przejrzenia ;P

Nowe wpisy? nie zając, nie uciekną.

janek.r
Thu, 21 Dec 2017 18:41:42
@nikt nie klika?

Ja klikam!

rozie
Thu, 21 Dec 2017 19:35:44
Cóż takiego zrobił Blox tym razem? Poza sypaniem się, bo to ostatnio coraz bardziej mnie drażni. Nie szło zrobić czegoś w stylu blog na hasło/dla wybranych?

Inna rzecz, że jakbyś zrobił backup bloga jak go opisuję http://rozie.blox.pl/2012/05/Jak-zrobic-backup-bloga.html wychodząc z Blox, to miałbyś wszystkie używane obrazki w jednym katalogu na dysku, a wtedy podmiana jest trywialna, rzędu sed in place[1].

Zresztą, mogłeś te linki wyciągnąć przed skasowaniem bloga (rzędu grep na tym blogu) i wgetnąć.

[1] Chyba, że baza, nie statyczne pliki, to odpowiednio.

Codiac
Thu, 21 Dec 2017 21:28:48
" A wydaje mi się, że fajnie mieć przegląd głupot autora danego miejsca, przez lata, i jest to jakiś przyczynek do tego co się działo i co się myślało"

Ja czasami podrzucam ludziom z którymi dyskutuję linki do wpisów które mi najbardziej zapadły w pamięć. Marynaty, to o podróżach które linkowałem (nigdy nie pamiętam gdzie to było, ale łatwo znaleźć po słowie kluczowym Sambar), o tym fubarze w oczyszczalni albo o gościach silniejszych niż książkowi bohaterowie.
Zawsze ceniłem twój dar swobodnego snucia opowieści i nie obchodzi mnie czy wpisy powstały parę lat temu czy dopiero co, bo są tak czy inaczej ciekawe. Jedyna różnica to że te nowe dopiero teraz mogę przeczytać a starsze już znam i może nawet przejrzałem je kilkukrotnie.

Boni avatar Boni
Fri, 22 Dec 2017 12:08:40
@rozie

Jakbym nie dostał nagłej k...wicy, to nie takie bekapy, planowane od lat, bym se porobił, co nie. A wkurzył mnie, bodaj chwilowy (bo jakoś już nie ma - albo adblock sobie poradził) pomysł jakiegoś marketopoeba Agory na nieprzewijalny i "mocno osadzony" pseudo-popup z reklamą jakiegoś przypadkowego gówna z głównej gazeta.pl, pojawiający się po przewinięciu w dół byle bloga i komentarzy, jak np. WO (jakby co, mam gdzieś screenshota). A właściwym triggerem był fałszywy top-banner tego pop-up'a, z X w rogu, który nie zamykał popup, tylko wyrzucał na główną bloxa.

@all

Dzięki za dobre słowo. Ja ogólnie rzecz biorąc, też lubię wracać do starszych notek na co lepszych blogach, bo albo notka była fajna, albo jakieś okoliczności fajne, albo ilustracja historii, czyli zmian świata, internetsów, autora, itd. Stąd do swoich starych mam podejście jw., że jednak porządek ma być.

rozie
Fri, 22 Dec 2017 17:07:04
Czyli chyba to http://forum.gazeta.pl/forum/w,8,165241530,165241530,Mam_dwa_pytania_.html Było, zdjęli. Pewnie "poprawią" i wróci. Inna rzecz, że nie widziałem jakoś tej reklamy u siebie. Może nowe szablony oszczędzili? Albo po prostu nie trafiłem - ostatnio mało zaglądam. Albo ublock dał radę, chociaż jeśli AdBlock nie dawał, to czemu ublock miałby, w końcu te same listy...

I tak sobie patrzę na to wszystko i mam wrażenie, że 2018 nie skończę na Blox. W sumie i backup statyczny mam, i narzędzie do eksportu z Blox na Wordpressa. Choć raczej na WP nie zmigruję. Choć niestety właśnie obrazków owo narzędzie nie ogarnia. Przynajmniej na razie.

A stare wpisy to dobro. Tylko czasem znaleźć ciężko. ;-/

Boni avatar Boni
Fri, 22 Dec 2017 17:48:11
@rozie

Tia, to było to. A *blocki chyba se nie poradzą z takim krapem itp., bo jak zajrzałem czemu sie g.. przebiło przez anty-popup firefoxa i adblocka, pobieżnie wyglądało, że wkleili to jak "dynamicznego" diva bez żadnych charakterystycznych linków itp. Nowa szkoła pociskania spamu.

Wordpress jako platforma nie był dla mnie opcją nawet 5 lat temu, nie wyobrażam sobie, że im się cokolwiek w porytym łbie poprawiło. Jako engine, czemu nie, ale jak miałem (mam) dłubać w cudzym engine na własnym serwerze, no to wolałem we własnym na własnym.

@notki znaleźć ciężko

Co mi przypomina, że miałem w końcu zrobić porządną szukajkę do bloga, a nie "search" najprostszy. Jak znajdę czas na świątecznym urlopie, który się właśnie zaczyna, to kto wie jakie skajnety skrzyżowane z Siri będą odpowiadały na wasze słuszne zapytania, normalnie oko wam zbieleje. Chyba żeby jednak nie.

rozie
Sat, 23 Dec 2017 12:50:10
Akurat Agora, choć dogorywa wielowymiarowo (nie, nie tylko Blox), to i SEO, i reklamy, i inne wyciskanie soku z cytryny^Wcontentu (czyt. jak zwiększyć klikalność) ma dobrze opanowane. Więc od paru lat nie mam złudzeń, jaki jest kierunek i koniec, pytanie tylko kiedy i w jaki sposób. Nie mam też złudzeń, że te reklamy wrócą, jak tylko je "naprawią".

Akurat WP jako platforma wygląda na całkiem sensowną opcję, tylko drogo. Sporo ludzi z Joggera się przeniosło. Mi się właśnie jako silnik i ekosystem nie podoba, ale może to zboczenie z shared hostingu i patrzenia na popsute. I dość ciężki, i sporo pluginów syfiastych, i wszechobecne dziury i malware.

Pewnie się powtórzę, ale mi się statyczne generatory bloga podobają - na froncie tylko statyczne HTML są, nic nie jest real time przetwarzane. Tylko komentarze przestają być tam oczywiste, zwł. w wersji niemoderowanej. Oczywiście jest Disqus, ale IMHO to przejście z deszczu pod rynnę.

Z tymi notkami to nie tylko u Ciebie, ale ogólnie. Ja nawet u siebie często nie mogę znaleźć notki, zwł. przy pomocy bloksowej wyszukiwarki. Kończy się google i/lub duckduckgo, obie dają widgety. Podobno ten od G wspomaga indeksowanie, co byłoby sensowne, ale nie zaobserwowałem w praktyce.Boni avatar Boni
Sat, 23 Dec 2017 14:06:27
Ponieważ lubię takie zabawy, to bot-indekser właśnie się pisze w okienku obok. Taki offline, czytający przez htmla, i żeby z minimalnym wsparciem białkowym (znaczy moim, głównie w temacie rozpoznawania, ew. ignorowania, stałych "pól" tekstowych danej strony) mógł przeczytać nie tylko całego mojego bloga, ale dowolnego, czy jakiś portal czy dzieła zebrane czyjeś, itp. Bo jak się bawić, to z rozmachem typu zamach. I już w zasadzie generuje plik(i) dla przyszłego trywialnego interefejsu, który się kiedyś podczepi gdzieś na stronie. BTW w trybie debugowania, jak mu latają przez zylion okienek te przetwarzane teksty, wygląda totalnie cyberpunkowo ;)

Nieskromnie powiem, że jestem dobry w te klocki i wygląda na razie spoko-loko i że dobrze będzie; jakby życie zależało od tego, to guglebota bym w 3 dni napisał ;) no ale np. jakbym nie miał polskiego wordnetu pod ręką, to już by tak łatwo nie było...
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018