Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...

telemach - Cud nie-pamięci
Fri, 22 Feb 2019 20:06
>>>Bo ogólnie rzecz biorąc, doskonale...

ploosh - Głos w sprawie holajzy
Mon, 11 Feb 2019 16:27
Dopiero dziś tu trafiłem, ale myślę, że wiem, co...

Boni - Film (10)
Sun, 10 Feb 2019 12:18
@hellk Jw. wszelkich arachnopodobnych staram się...

hellk - Film (10)
Sat, 9 Feb 2019 13:02
Tylko Homecoming miałem okazję widzieć - taka...

Boni - Top Car 2018
Tue, 22 Jan 2019 10:28
@zz_top Otwarło mi to w mózgu takie rejony, że...

zz_top - Top Car 2018
Tue, 22 Jan 2019 09:54
@Fiat Fastback Też nie moje porno, ale się...

Boni - Top Car 2018
Tue, 22 Jan 2019 09:15
@zz_top UX przedprodukcyjnego okazywali już w lecie...

cmos - Top Car 2018
Tue, 22 Jan 2019 08:25
@zz_top Przesadzasz, jak na concept-cary to i tak są...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2018-06-25, poniedziałek
Tagi:  triptrop, varia, hejt
___________________________________
Dłubiąc w materiałach powycieczkowych i opracowując notkę, wpadłem w pewien stuporek.

Ale może po kolei - po wyciągnięciu z przydasiów, odkurzeniu i opanowaniu problemów z samochodową kamerą pokładową, nagle okazało się, że mam parę filmików, może i wartych pokazania. No to wrzuciłem je "na surowo", bez edycji (bo mi się nie chciało, nie miałem programów i potrzeb, itd.) na jutuba.

Dla ustalenia uwagi, surowa ścieżka dźwiękowa była okropna, bo, mam wrażenie, zasilacz USB straszliwie zakłóca układy mikrofonu, więc wyło i gwizdało, no ale zostawiłem tak, gdyż w paru miejscach było słychać zacne V8. A w tle było słychać cichutko muzykę z audio samochodu, ew. nasze rozmowy.

W ciągu godzin po wrzuceniu, Youtube/Google ometkowało filmiki prawami autorskimi do muzyki, prawami właścicieli, itd itp. Ale łaskawie zezwoliło na ich użycie, w założeniach, że wszelkie potencjalne zyski pójdą do Warnera itp.

Jakże poprawiły się systemy rozpoznawania dźwięku - ja sam w paru miejscach zastanawiałem się, co to za muza w tle, chociaż znam ją na pamięć i wiem jakie CD mogły siedzieć w zmieniarce. AI gugla nie miała wątpliwości i trafiała 10/10.

Z tego powodu, jednak wyedytowałem te filmiki porządniej i wymieniłem surowy dźwięk na muzykę autorki, do której mogę zadzwonić po zgodę na użycie, bez łaski gigantów mediów i netu.

Inny kontekst historyjki jest taki: nie dlatego EU czy USA zmienia ochronę praw autorskich w necie, że nagle prawodawcom zachciało się sprawiedliwości dla autorów, albo że "walczą z memami", tylko dlatego, że lobby medialne ma już zautomatyzowane narzędzia do wypłacenia dowolnie mocnego kopa wszelkim piratom i "piratom"; bo tak samo jak z zaszumioną muzyką, AI już poradzi sobie z każdym obrazkiem i filmem.

Witajcie w świecie, gdzie wielki brat jest coraz większy.

A notka o wycieczce i zdjęcia do niej się robią, natomiast rzeczone filmiki można już obejrzeć:

Mon, 25 Jun 2018 13:58:33
Muzyka - to mnie nie dziwi. Ale czy jesteś pewien, że te narzędzia działają dla filmów? Muszę na próbę wrzucić na YT parę fragmentów filmów z wyciętym dźwiękiem.

Boni avatar Boni
Mon, 25 Jun 2018 14:03:47
@janekr

Pewien - nie, pewien byłem obrazów i tekstów, teraz też naprawdę zaszumionej muzyki. Ale jeśli nawet nie działa to jeszcze dla filmów tak dokładnie jak dla muzy, to celem R&D gigantów jest, żeby tak działało, tego jestem pewien.

janek.r
Mon, 25 Jun 2018 19:06:02
Spróbuję wrzucać na YT 30 sekund jakiegoś bardzo znanego filmu bez dźwięku, zobaczymy...

Boni avatar Boni
Mon, 25 Jun 2018 19:24:28
@janekr

Testuj, czemu nie. Skądinąd przy okazji może przetestujesz jak bardzo gugle/ jutub/ Wielki Brat wymodelował twoją cyfrową osobę - jeśli ci zabanują za "piractwo" także niefejkowe konta i jakieś "publiczne dusze prywatne", będzie wiadomo, że w tym też poprawiają AI (rzekł Boni, który kiedyś założył totalnie fejkowe konto na fejsbuku, na co fejsbuk zaproponował fejkowemu Janowi Kowalskiemu MOICH rzeczywistych brata, kolegę ze średniej szkoły i koleżankę z podstawówki... podejrzewałem krótkie spięcie przez jakieś emaile raz użyte gdzieś na amazonie, ale i tak miałem "łał").

janek.r
Tue, 26 Jun 2018 21:02:29
Przesłałem 10 sekund filmu z wyciętym dźwiękiem. Sztuczna inteligencja go jeszcze nie rozpoznała i nie zablokowała:

https://youtu.be/zRCnL2A4V1w

Tymczasem fragment filmu* "Szukajcie gitary" :

https://www.youtube.com/watch?v=zDuMw_Vg1iY

został opublikowany z ostrzeżeniem (że go rozpoznali, ale wolno cytować), natomiast fragment Help Beatlesów został natychmiast po wrzuceniu zablokowany.*ten film był pretekstem do pokazania tego, co najlepsze we francuskiej muzyce rozrywkowej tamtych lat, a tymczasem wrzucony kawałek - no przepraszam, takie Czerwony Gitary są dwie klasy wyżej.
Boni avatar Boni
Wed, 27 Jun 2018 09:52:15
@janekr

Czyli wygląda na to, że jw. w notce, technika od zaplecza jest, tylko działa zależnie od tego "dla kogo ten wywiad", dla korpo jak Sony jakby działa bardziej. A że cycek w 10s słabej jakości klipie nie rozpoznało/zignorowało, cóż, ja też je tam z trudem zauważyłem i nic ciekawego nie zobaczyłem, więc w sumie stan się zgadza ;P

janek.r
Wed, 27 Jun 2018 18:36:09
A to? https://youtu.be/2c429sPebQQ Jakość HD, ponad minuta, tyle że bez dźwięku. Twoja Naturalna Inteligencja pozna bez trudu.

BTW ten klip 10 sek to rip z dvd. Jak możesz mówić, że podła jakość...

Boni avatar Boni
Wed, 27 Jun 2018 23:48:08
@janekr

A to akurat był dla mojej tzw. NI tzw. spoiler.

@jakość DVD

Chyba jednak mogę, jeśli jakość jest podła; a czy ktoś nie umie digitalizować filmów, rippować DVD czy ścina pasmo na jutubie, to już mi wisi. BTW przekompresowanie tuby itp. filmotek przypomina mi to, co zaledwie 5 lat temu uprawiali dostawcy netu przez sieć GSM w temacie jpega, już w Szkocji miałem nagle wszystkie obrazki w sieci idące przez jakieś proxy itp. i spikselowane jak w 1998.

BTW jakoś na dniach wpadłem gdzieś na mikrodyskusję w sieci "nie wiesz co za muza leci pod tym filmikiem? to wrzuć na jutuba, może omarkuje kopyrajtem, będziesz od razu wiedział".

hellk
Thu, 28 Jun 2018 10:17:21
Sekwencja dźwięków jest o tyle prostsza od obrazu, że w tym drugim przypadku trzeba jeszcze - po ustaleniu podobieństwa do chronionego oryginału - ustalić, czy to nie jest np. plener z Mad Maxa, ale cyknięty przez Stefana na urlopie.

Ciekawe btw czy wykiełkuje jakiś niechroniony utwór-sztandar, który będzie masowo podkładany pod tubki na znak protestu przeciw tej ofensywie praw własności intelektualnej.Thu, 28 Jun 2018 14:40:50
"A to akurat był dla mojej tzw. NI tzw. spoiler. "

A to ja przepraszam.

Nie przyszło mi do głowy, że

a) nie widziałeś tego (film ma ponad pół roku)
b) 1 minuta bez dźwięku wystarczy do zaspoilowania.

Możemy chyba przyjąć roboczo hipotezę, że YT póki co rozpoznaje prawa autorskie na podstawie ścieżki dźwiękowej?

Boni avatar Boni
Thu, 28 Jun 2018 15:32:30
@janekr
Nie przyszło mi do głowy, że
a) nie widziałeś tego (film ma ponad pół roku)


Znaczy, wydaje ci się, że oglądam wszystkie dineye najwyżej pół roku po premierze?? ;P

b) 1 minuta bez dźwięku wystarczy do zaspoilowania.

Jeśli (rot13) jlfgęchwr an enm fgnel Yhxr v Lbqn xgóel hzneł j 1983, no to przepraszam cię, ale...

Możemy chyba przyjąć roboczo hipotezę, że YT póki co rozpoznaje prawa autorskie na podstawie ścieżki dźwiękowej?

Nie, możemy co najwyżej przyjąć, że niemego kawałka jaki se testujesz, nie ma w bazie Content ID, bo żadnego partnera jutuba ani jutuba to nie obchodzi. Może poczytaj coś o tym, jak działają jawne zaszłości związane z Content ID i kto i jak może ustawić możliwe infrigmenty i w ogóle o co chodzi, zamiast tracić czas na testy i "grę w listy", i udowadnianie mi, że twój świat nie zesrał sie tak bardzo, jak mi się wydaje.

Boni avatar Boni
Thu, 28 Jun 2018 15:51:46
@hellk

@fair use i nie fair use

Ale ustalmy coś - Youtube itp. mają w dupie fair use, szczególniej naciągane, ile musieliby mieć false positive wyłaczeń kanałów czy ostrzeżeń, żeby naród powszechnie poszedł "gdzie indziej" (i niby gdzie?). O ile mi wiadomo, kierują się zasadą "lepiej uwalić miniona, niż mieć na pieńku z Władcami Kontentu" i automaty wywalały najróżniejsze false positive (jak ten słynny biały szum, co oberwał IIRC pięcioma ostrzeżeniami o (c)) i nic się nie zmienia, poza doskonaleniem filtrów i baz danych. Przecież były te próby, że gość puszczał na pół ekranu anime a na drugim pół komentował i że to jest kanał o jego reakcji i recenzja, a nie kanał z pirackim anime; jak ostatni raz wnikałem, drugi czy trzeci raz wysłali mu kanał w niebyt, no ale otaku-nolajf najwidoczniej był uparty.

@protesty podkładaniem muzy

Akurat darmowej czy prawie darmowej muzy w necie jest dosyć żeby se dupy nie zawracać, no chyba że ktoś ma ciśnienie na znane i zmonetyzowane, wtedy ma problem. To że akurat mam autorkę muzy pod ręką i wolę promować ją, niż innych muzyków, to przypadek, jakbym jej nie miał, poradziłbym sobie inaczej.
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018