Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2018-01-01, poniedziałek
Tagi:  varia
___________________________________
Sylwestra spędzamy jak zwykle, zalegając sobie spokojnie. Pełne wydanie "Futuramy", nieco single malta, nowy błyszczący i świeży internet (BTW w okolicy poprawiły się zasięgi 3G/4G i właśnie udało się tanio i nieźle zupgrejdować naszą umowę z dostawcą). Czego chcieć więcej.

Stary rok był jakoś taki pracowity? nie, to niewłaściwe słowo. Zajęty? Pełen wrażeń? Różne projekty, różne problemy, "w życiu osobistym i pracy zawodowej", różne historie. Pewnie dlatego jakoś szybko zleciał.

A żeby nam się przypadkiem nie nudziło w Nowym, wymyśliliśmy sobie dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Na przykład założyliśmy właśnie firmę w rodzaju Rodzinna Limited. Będziemy raczej utylizować nasze różne hobby na legalu, niż prowadzić agresywną ekspansję i wykładniczy wzrost, ale kto to wie, tak naprawdę. Szczegóły kiedyś tam, jak już ogarniemy cokolwiek.

Co raczej pewne, w związku z powyższym, to że w 2018 blog jeszcze bardziej zwolni. Chyba, że nauczę się wcale nie spać, ale z praktyki - to dosyć trudne.

Szczęścia wszystkim i żeby wam w 2018 dzieci nie odłączały samochodów elektrycznych od ładowarek, dla żartu.

zz_top
Tue, 2 Jan 2018 19:16:18
@firma
Głośniki, niech zgadnę?

Boni avatar Boni
Tue, 2 Jan 2018 20:04:59
@zz_top

Też ;) ogólnie, wiadomo, pomysłów to mamy 3 na dzień, tylko a) niekoniecznie jakikolwiek, nawet jakieś głośniki, jest monetyzowalny b) wszystko wymaga zasobów czasu, kasy, itd. których, wiadomo, nie mamy.

Z innej strony, gżeh nie zabawić się w firmę, bo jeśli nie TU i teraz, to gdzie i kiedy; tutejsza kraina jest skonstruowana eee, nieco inaczej niż PL, w dyskutowanym temacie. To ja może wrócę do studiowania co lepszych kawałków brytyjskiego prawa spółek i ich księgowości, nieprawdaż.

zz_top
Wed, 3 Jan 2018 11:09:03
Eeeeh, jak mnie kusi, żeby wrócić do gitar. Albo i do innych designerskich pomysłów, które (podobnie jak Ty) mam średnio 3 dziennie :-)

Boni avatar Boni
Thu, 4 Jan 2018 02:34:40
@zz_top

Mhm, twoje działania i historie w temacie rzemiosła i lutnictwa były też pewną inspiracją dla mnie.

Z innej beczki, czelendż typu własna firma czy coś w podobie (bo mogę doliczyć sporo freelancerki na zlecenie, do dwu własnych doświadczeń) zawsze wydawał mi się całkiem fajny, przynajmniej dopóki człowiek się boleśnie nie zderzy z ZUSem, skarbówką czy nieuczciwym klientem/kontrahentem, albo prozaicznie, z brakiem zysku z całego zamieszania. Coś podobnego mam ze szrotwagenami i samodzielnym ich ogarnianiem - są nieco nudne i upierdliwe, ale kompleksowo dostarczają tylu wzywań i satysfakcji w tylu dziedzinach, że proszę wstać. Z rozkręcaniem, nawet mikroskopijnej, firmy, w "nowym" kraju, jest jakoś podobnie. Plus jw. tutejsza kraina wydaje się znacznie przyjaźniej zorganizowana niż mityczne polskie "jedno okienko", itp. i znacznie tańsza w temacie formacji własnego biznesu-zoo.

Oczywiście mamy komfort, że nie rzucamy na szalę jakichś życiowych oszczędności, czy skaczemy na głęboką wodę rzucając pracę itp. Raczej jw. w notce, będziemy utylizować różne hobby.

A poza wszystkim kocham kiedy żona nagle musi podpisywać emaile "G... S..., Director, XYZ Ltd", bo to ona jest jedyną dyrektorką tego zoo (w budowie).

zz_top
Thu, 4 Jan 2018 08:54:04
@satysfakcje
Mnie samo rozkręcanie firmy, czy dłubanie w złomach jako takie nie kręciło - a przynajmniej nie było na topie. Najbardziej satysfakcjonujące w pracy nad gitarami był zawsze proces kreacji: wczoraj był tylko pomysł i kupa desek, dziś twój pomysł nabiera kształtów, a jutro realny przedmiot odpowiada twojej idei. Aha! No i jeszcze bardzo satysfakcjonujące było zawsze pokonywanie oporu materii - trudno wytłumaczalne doświadczenie związane z respektowaniem ograniczeń materiału, narzędzia i własnych skilli z równoczesnym poczuciem, że właśnie dlatego, że jesteś świadomy ograniczeń i umiesz je respektować odnosisz sukces :-)

Boni avatar Boni
Thu, 4 Jan 2018 11:35:33
@zz_top

Okej, zapewne, rzemiosło czy ogólniej inżynieria, przy jakimś minimum odpowiednich skilli i zasobów niesie znaczne satysfakcje. Ale mam taki problem, że nie za bardzo niesie mi coś fundamentalnie nowego, bo dopada mnie uogólniona rutyna ;) było o tym już dawno temu, notka i komcie, i niewiele się przez ten czas zmieniło, co najwyżej napisałbym nie "bo się od 20 lat nie myli" tylko "bo się od 27 lat nie myli" http://bs-blog.clouds-forge.eu/index.php?post=2011_08_03_0_Wyuczona_zaradnosc

Więc np. nawet budowanie domu w Szkocji nie niosłoby (nie będzie niosło ;) ) jakichś totalnych wyzwań i satysfakcji w sensie rzemiosła czy inżynierii, no bo przecież to byłby nasz 3 dom temy rencamy.

A spółki zoo, i jeszcze w obcym kraju, to jednak dotąd nie mieliśmy ;D

Gammon No.82
Sun, 28 Jan 2018 13:26:16
Futurama. Jedno ze średnich dzieci zażądało. Ma. Ogląda z angielskimi napisami (nie dziwię się). To jest oimw wybitna seria, której nigdy nie obejrzę, bo zawsze będzie coś ważniejszego.

Boni avatar Boni
Sun, 28 Jan 2018 19:28:19
Amen. ALe uparłem się i oglądam, wolno ale do przodu. BTW właśnie zacząłem sezon piąty, do którego nigdy nie dotarłem, i nagle mam uczucia ambiwalentne; nie tylko, że inny i "o czym innym" (IIRC to ten moment kiedy Comedy Central chciał koniecznie zrobić z Futuramy rozrywkę dla dorosłych czy coś, jak z Family Guy), ale że znacznie gorsze.
Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Boni - Dyskretny urok monarchii
Tue, 22 May 2018 12:47
@mgr Sianko Idąc tym tropem, ale ruchem konika...

mgr Sianko - Dyskretny urok...
Tue, 22 May 2018 11:50
"Wesołe kumoszki z

Boni - Pięć lat
Fri, 18 May 2018 09:12
@Łukasz @wylewka "słonik" Dobre, nie spotkałem...

Łukasz - Pięć lat
Thu, 17 May 2018 21:53
Ja w 1997 w całkiem wysokim bloku (centralny...

Boni - Pięć lat
Wed, 16 May 2018 09:27
@cmos @domki sprzed epoki wodociągów No może...

cmos - Pięć lat
Wed, 16 May 2018 08:57
@rozie "Nadal jednak nie rozumiem braku pitnej w...

Boni - Eat me. Drink me.
Tue, 15 May 2018 22:28
@Codiac @małe restauracyjki Z małymi...

rozie - Pięć lat
Tue, 15 May 2018 21:34
@woda z kuchni No dobra, rozumiem, że brali wodę z...

Codiac - Eat me. Drink me.
Tue, 15 May 2018 17:54
Mnie gwiazdki niewiele obchodzą. Gdy posłuchałem o...

janekr - Pięć lat
Tue, 15 May 2018 11:32
"bateria w stylu jednouchwytów: nowoczesna wylewka,...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.87   BS 2012-2017