Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...

janek.r - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 16:25
Jednak nostalgia jest selektywna. Płyty winylowe to...

tyz_Aniou - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 09:58
Nie odróżniałbym specjalnie nostalgii i tęsknoty za...

telemach - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 00:51
Nie mylmy nostalgii i tęsknoty za światem...

Boni - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 20:13
@telemach, nostalgia Coś w tym jest, co mówisz,...

telemach - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 13:43
>>>trudno nie zauważyć, że fejsbuk to nie...

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2015-12-24, czwartek
Tagi:  varia, DIY
___________________________________
Poprzednio było nieco o tym, co się robi w pracy zarobkowej, może teraz o tym, co się robi w pracy niezarobkowej, a nawet w tzw. czasie wolnym; poza zajmowaniem się najbliższą rodziną i jej otoczeniem, rzecz jasna:

Gra się. Przeważnie w Kerbal Space Program, przeważnie w betę 0.9, bo komercyjna nie podchodzi. A ostatnio nieco gra się w stare symulatory lotu. A czasem w jakieś drobiazgi.

Czyta się. Różności, starą fantastykę, nieznaną fantastykę, różne rzeczy związane z Japonią. Albo z historią. Albo z historią Japonii.

Ogląda się. Nadal próbujemy oglądać jeden nowy film co weekend, choć coraz trudniej idzie, ale nie poddajemy się bez walki. Poza tym różności (oczywiście, z dokładnością do braku TV), np. serial BBC Planet Earth, czy stare Top Gears, czy filmy jakie się trafiają na półce.

Słucha się. Muza ciągle gdzieś leci w tle, to co zwykle czyli to co było pod tagiem #muza, plus trzy razy tyle innych rzeczy.

Dłubie się. Nie ma za bardzo w czym, ale w desperacji, to i lexusa da się poprawić, np. kokpit podświetlony przez jakiegoś pijanego ślepego japońskiego mistrza przerobić na coś bardziej znośnego. Przy okazji, mógłbym już chyba startować w zawodach w rozbieraniu konsol GSa na czas, gdyby takie zawody ktoś robił.

Smaruje się. Ołóweczkiem, mazaczkiem, farbkami itp. rękodzieło, ale na razie słabiutko i raczej bez napinek, bo nie bawiłem się w to wiele lat, zresztą, nigdy nie byłem dobry czy profi.

Czego się NIE robi?

Nie za bardzo chce się programować dla zabawy, no bo przesyt w pracy i okolicach. Chociaż jakieś drobiazgi zawsze chodzą po głowie (grubiazgi należy wyprzeć i zapomnieć, nie ma na nie czasu i zasobów).

Modelarstwo poszło szybko w kąt i se tam leży. Dobrze, że przewidywałem tę możliwość, więc podejście było niezbyt drogie a farbki można zużyć w zupełnie innych celach.

Nie uprawia się wycieczkingu, jak bywało poza sezonem grzewczym, no bo pogoda jakoś nie zachęca. Ostatnia sensowna wycieczka była na początku listopada, kiedy dzieciaki przyjechały i przywiozły parę dni genialnej pogody - było Glencoe, Fort William, Mallaig, Loch Ness, no i Skye.

Fotografia poszła nieco w kąt, z powodu pogody jak powyżej, ale też "na zasadach ogólnych"; nawet nie chce mi się sortować, obrabiać i wrzucać zyliona zdjęć z ostatnich miesięcy. Może na dniach się zmuszę w końcu.

Cała reszta, łącznie ze świętami tymi i owymi, polityką taką i owaką, i większością newsów czy problemów tzw. świata, nie za bardzo przebija się do naszego bąbla. Albo raczej - przebija się tylko na tyle, na ile pozwalamy się tej reszcie przebić. Czyli jak zwykle.

Hanukkah matata!
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018