Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...

janek.r - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 16:25
Jednak nostalgia jest selektywna. Płyty winylowe to...

tyz_Aniou - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 09:58
Nie odróżniałbym specjalnie nostalgii i tęsknoty za...

telemach - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 00:51
Nie mylmy nostalgii i tęsknoty za światem...

Boni - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 20:13
@telemach, nostalgia Coś w tym jest, co mówisz,...

telemach - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 13:43
>>>trudno nie zauważyć, że fejsbuk to nie...

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2014-10-20, poniedziałek
Tagi:  film
___________________________________
... że to ważny news, gdyż fanem byłem, jestem i pozostanę. Ba, chyba ważniejszy dla mnie, niż kolejne Star Warsy itp. franczyzy mojego dzieciństwa i nastolęctwa; a przez to mi jakoś dziwnie.

Piotr
Mon, 20 Oct 2014 20:03:48
Bęedzie chała jak zagra SJ.

Boni avatar Boni
Mon, 20 Oct 2014 21:44:42
@Piotr

No troszeczkę ScarJ nie pasuje na Motoko, ale tylko trochę. IMHO nie w niej największe zagrożenia, znacznie bardziej się obawiam producentów i reżysera.

Boni avatar Boni
Mon, 20 Oct 2014 22:05:58
Tak w ogóle, to nigdy nie przemyślałem dream-teamu do aktorskiego GitSa. Jedyne, co bym chciał, to Batou, reszta, hm, nie wiem...

Batou - Tom Hardy
Motoko - Mila Kunis? Charlize Theron? jakoś nie znam się na młodszych aktorkach, potrzebna coś jakby młodsza wersja Chelsea Field (albo otynkować/zfotoszopić porządnie Chelsea i dla mnie też ok)
Aramaki - chyba Bruce Willis już się nadaje
Projekt 2501 - niech będzie Scarlett J ;)
reszta sekcji 9 - ktokolwiek
reszta polityków itp. - ktokolwiek

najważniejsze:

producent: Silver i ska
reżyser: Nolan z lufą przystawioną do głowy ("jak zaczniesz wymyślać "lepszego" GitSa, to kula w łeb") albo Fincher

Boni avatar Boni
Mon, 20 Oct 2014 22:26:04
Powiedzmy, jeszcze

Togusa - Mark Wahlberg? Jake Gyllenhaal?
Ishikawa - Billy Connolly niestety już za stary, nie wiem, może Michael Madsen?

Boni avatar Boni
Tue, 21 Oct 2014 12:01:24
Jak mówiłem, jakoś słabo orientuję się w aktorkach, ale przeoczyłem zupełną oczywistość, aż żona mi musiała wytknąć - Major Winona Ryder, oczywiście.

Codiac
Tue, 21 Oct 2014 18:27:25
Problem w tym, że Winona skończyła się na Kill 'Em All. Czego bardzo żałuję, bo uwielbiałem ją.

Scarlett może nie jest do Motoko bardzo podobna, ale tak po prawdzie mnie nie przychodzi do głowy za wiele aktualnie grających aktorek, które by były. A Scarlett przynajmniej potrafi dobrze grać, nie tylko wyglądać. Jeśli się czegoś boję, to żeby nie próbowano na siłę zrobić z niej klona Czarnej Wdowy z Avengers, bo przecież "się kojarzy, to się sprzeda lepiej".

Nolan ma u mnie dużego minusa za ostatniego Supermana.

BTW, to ja od tego filmu chcę czegoś, czego pewnie niewiele osób oczekuje - żeby reszta sekcji też miała tutaj trochę czasu dla siebie. Pazou, Saito czy Borma praktycznie nie istnieli, dopiero w drugim sezonie serialu każdy dostał po jednym odcinku (z czego w odcinku Saito główną rolę i tak grała Motoko). A o ile Batou i Ishikawa są świetni, tak wspomniana trójka też ma moim zdaniem spory potencjał.

Boni avatar Boni
Tue, 21 Oct 2014 18:50:39
@Codiac
Problem w tym, że Winona skończyła się na Kill 'Em All. Czego bardzo żałuję, bo uwielbiałem ją.

Doświetl, bo coś mi tu nie gra (a najbardziej, jak można przestać uwielbiać Winonę)

Scarlett może nie jest do Motoko bardzo podobna, ale tak po prawdzie mnie nie przychodzi do głowy za wiele aktualnie grających aktorek, które by były. A Scarlett przynajmniej potrafi dobrze grać, nie tylko wyglądać.

Theron czy Ryder nie gorzej, a pasują bardziej; Scarlett ma buźkę, major ma mieć maskę.

Nolan ma u mnie dużego minusa za ostatniego Supermana.

U mnie parę więcej, ale nie odmawiam mu talentu i odpowiedniej dawki "geekostwa"

BTW, to ja od tego filmu chcę czegoś, czego pewnie niewiele osób oczekuje - żeby reszta sekcji też miała tutaj trochę czasu dla siebie.

Chcieć to można, potencjał oczywiście jest, ale IMHO nie da rady, w serialu ledwo dla nich starczyło miejsca, w długim metrażu nie widzę szans i sensu - przy czwórce-piątce głównych postaci sekcji plus źli plus trochę drugoplanowych acz ważnych, to już i tak jest żonglerka i granica ogarnięcia holywooda (np. Matrix czy Incepcja są IMHO na granicy, ale jeszcze po dobrej stronie)

Boni avatar Boni
Wed, 22 Oct 2014 01:42:55
Właśnie wniknęliśmy w potencjalnych producentów GitSa, no i niestety, powiało grozą oraz nadciągającym kaszanem...

Codiac
Wed, 22 Oct 2014 21:20:53
@Doświetl, bo coś mi tu nie gra (a najbardziej, jak można przestać uwielbiać Winonę)

Dalej ją lubię - Winonę sprzed latBo Winona zachłysnęła się sławą, zaczęła kraść, przestała grać i swój potencjał rozmieniła na drobne.

@Chcieć to można, potencjał oczywiście jest, ale IMHO nie da rady, w serialu ledwo dla nich starczyło miejsca.

Właśnie IMO nie starczyło dla nich miejsca, bo mnóstwo czasu szło na Togusę, Battou i Motoko. I spokojnie można było wykroić dla tych postaci coś. Praktycznie z sekcji 9 masz:
- postacie minimalnie pokazane - Borma, Pazou, Saito
- postacie które pokazane są średnio, albo mało, ale jeśli już to naprawdę mocno - Ishikawa, Aramaki
- postacie, które dostają masę czasu i które są fajne, ale momentami jest ich przesyt - Motoko, Togusa, Battou.

Z tego wszystkiego IMO najbardziej przereklamowany jest Togusa, po nim Motoko (ona jest świetna, tylko często seriale się skupiają na jakichś pobocznych wątkach, a te najlepsze są pomijane). Battou jest z nich wszystkich najlepiej pokazany. Aramaki i Ishikawa często są pomijani, ale jak już się pokazują, to są "real badass". A ta trójka istnieje jako zupełne tło, prawie nic o nich nie wiadomo.
I o ile w GiTS:SAC II Pazou ma całkiem fajny odcinek dla siebie, to Saito ma po prostu, excuse le mot, gówniany, bo znowu spotlight idzie na Motoko. Która tam nic nie robi, poza tym, że jest bardziej zajebista niż ktokolwiek inny w okolicy.

Boni avatar Boni
Thu, 23 Oct 2014 10:14:43
@Codiac

@Winona

Może i rozmieniła sporo, ale zdaje się po "Black Swan" nikt na nią nie narzekał.

Nie mogę teraz jakoś skojarzyć - dlaczemu nie rozważamy do roli Motoko Natalki Portman?

@trzeci plan GitSa

No taka rola trzeciego planu, że jest trzeci, a dalej już tylko dekoracje i "...las. Krzyży.". Twoje uwagi są oczywiście ok, ale IMO w sensie seriali. W pełnym metrażu i nie-trylogii (jak to ostatnio niemodne), nie wyobrażam sobie wyodrębniania wątków itp., ponad jakąś pojedynczą scenkę-rodzajówkę-cameo dla Paizu, Bormy czy Saito.

Codiac
Thu, 23 Oct 2014 18:01:37
Natalie oczywiście zawsze na plus :-) Co swoją drogą znowu sprowadza nas do kwestii Scarlett. Na "The other Boleyn girl" szedłem głównie dla Natalie, a wyszedłem zachwycony Scarlett i jej aktorstwem.

Co do scenki: właśnie o to chodzi, żeby te postacie coś od siebie jednak mogły dodać. Ishikawa i Aramaki mają takie momenty, że mucha nie siada, nawet jeśli krótkie. Pamiętasz chociażby jak w pierwszym sezonie serialu sekcja zostaje rozbita i co robi Ishikawa, żeby wyprowadzić policję w pole? Jakim on się tam okazuje badassem? A Borma przecież nie ustępuje mu wiele pod względem zdolności hakerskich, za to na pewno przebija jeśli chodzi materiały wybuchowe.
To jest swoją drogą moje zastrzeżenie wobec GitS - Saito to podobno świetny snajper, a Borma to haker i ekspert od materiałów wybuchowych. Ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się że Motoko i Battou są od nich lepsi zarówno w walce wręcz, na dystans, hackowaniu, rozbrajaniu, mogą przyjąć masę obrażeń, w pojedynkę załatwić mnóstwo wrogów. Normalnie jak superman i zwykły człowiek. A ja bym chciał, żeby Battou był tym zajebistym komandosem, świetnym hakerem polowym, etc, ale niech i on kiedyś stwierdzi "co, trzeba rozbroić bombę? Borma, załatwisz to lepiej/szybciej niż ja. Zajmij się, a ja osłaniam". Brakuje mi tego jednego momentu, w którym te postacie zabłysną. Ich pięciu minut. I nie mów mi, że się nie da trzem postaciom dać po pięć minut w filmie który trwać będzie 90-120.

Boni avatar Boni
Thu, 23 Oct 2014 22:31:20
@5minut

Raczej 3 minuty każdej (a co, tak se naukowo wyliczyłem). Okej, nawet w 3 minuty można coś ciekawego pokazać. Zresztą, to powinno wychodzić w interakcji z pierwszo-drugoplanowymi postaciami, więc może i nie trzeba aż cameo dla Bormy czy Saito. No wszystko można, i tu wracamy do Nolana ;) - tak jak zrobił interakcję i team z "żywych" postaci w Incepcji, to klękajcie narody... myślę, że sekcję 9 odrobiłby pięknie, nawet może coś by wyszło sensownego z Togusą (bo jeśli narzekamy na zmarnowane szanse Paizu czy Saito czy Bormy, no to Togusa jest jak bailout banku średniej wielkości).

Codiac
Thu, 23 Oct 2014 23:28:51
Owszem, Togusa to postać z pomysłem, który stale pozostaje niezrealizowany dobrze. Przemyka się tu czy tam, np. w odcinku z procesem, ale jest jakiś taki niedorobiony :-)
Za to np. Battou potrzebował IMO z połowy tego czasu który dostał. Bo on ma kilka świetnych momentów, które już robią tę postać i drugie tyle takich, które spokojnie można było oddać komuś innemu. Choćby w pierwszym sezonie SAC gdy 1) hakuje komuś wzrok, żeby go nie widział i potem 2) gdy hakuje kolejnego gościa, żeby zobaczył go martwego, a sam się ustawia. Krótkie, treściwe, mocne. I to jest chyba clue problemu, Battou i Motoko są i tak pokazani jaki naprawdę mocni, a jednak dostają więcej czasu kosztem innych. Mój największy zarzut - w drugim sezonie SAC odcinek Saito to jest odcinek Motoko. On tam odgrywa drugoplanową rolę wobec niej. Paizu już ma świetny odcinek, błyszczy. Saito nawet tego nie dostaje.

Boni avatar Boni
Sat, 25 Oct 2014 11:08:45
Ręce precz od Batou. Ale nie mieszałbym pomysłów z/na seriali z długim metrażem. Który wczoraj se obejrzałe i jakże bym chciał, żeby ktoś to po prostu zrobił w wersji HD i nieco lepszej technicznie, ale niekoniecznie innej (fabularnie, plastycznie, muzyczni, itd), a nawet niekoniecznie aktorskiej (czyli ori pomysł Spielberga na animację 3D był chyba najsensowniejszy).
Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018