Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2013-12-27, piątek
Tagi:  film, varia
___________________________________
...czyli same cudowności - brak debilnych choinek, obżarstwa, bieganiny i całego tego cyrku skrzyżowanego z wariatkowem. Tylko wolne, no i rodzina.

A że wolne jest tu bardzo wolne i nie mam co robić, gdyż nawet jedyny samochód w którym mógłbym podłubać, gdzieś zapodziałem, więc zalegamy i przeważnie oglądamy filmy, a co jeden to dziwniejszy.

Pomijając jakieś ekstremalne wypadki typu cały sezon "Pingwinów z Madagaskaru" czy "Top Gear", wpadło trochę rzeczy normalnych, tudzież niechcący zrobił się maraton zakręconych westernów. Ale może po kolei.

"True Lies" znowu - znowu dowód, że to jedna z najlepszych komedii sensacyjnych ever, i że Cameron miewał momenty.

"Now you see me" - dla mnie premiera, fim niezły, może nie wybitny, ale spoko. Fajna obsada, fajne zagrywki, fajnie skręcone - szkoda że fabuła nieco licha, ale całość może być.

"Monsters University" - dla mnie premiera, słabowita. Może nie tragedia, ale od "Monsters Inc" znacznie słabsze.

"Wreck It Ralph" - z każdym obejrzeniem ten film umacnia mi się na szczycie zachodniej animacji za ostatnie lata, w rejonach "Shreka", "Odlotu" czy "Wally-e'go".

"Man of Steel" - bardzo dobry. Ale nie jak na film, tylko jak na "Supermana". Nolan/Snyder wspięli się na wyżyny, żeby z tego krapowatego pomysłu i komiksu coś wycisnąć, i trzeba im oddać, że wyszło nienajgorzej.

i na deser festiwal chorego westernu:

"Lone Ranger" - (premiera) - żenuacja. Jak dla mnie totalne niezrównoważenie (na raz po-mo, serio, dla dzieci, dla bogini wie kogo? rili?) i dłużyzny. Pewnie mógł to być dobry film, jakby przemontować go nieco.

"Cowboys & Aliens" - z każdym obejrzeniem lepszy, oczywiście, jak na komiks, ale jednak lepszy. A nawet całkiem dobry.

"The Quick and the Dead" - tylko Sam Raimi potrafi tak przegiąć film (no dobra, jeszcze ci, którzy się od niego nauczyli, jak Rodriguez), że nie wiadomo, czy podziwiać film, czy po-mo, i kiedy śmiać się i/lub płakać z tego co w filmie, a kiedy z filmu. Ale zabawa przednia.

Cóż, prawie tydzień wolnego jeszcze, więc będzie wiecej filmów. A jak się znudzę, to może więcej programowania czy czytania, może.

Antyświęta są super.

Fri, 27 Dec 2013 23:03:53
Korzystając z bardzo osobliwego układu świąt i innych okoliczności wreszcie mogłem obejrzeć prawie jednym ciągiem 9 godzin (6 odcinków) bluryja z trylogią Millenium (szwedzką oczywiście!), którego kupiłem gdzieś w lutym 2012 i nie miałem okazji przez ten czas.

Film ma oczywiście angielskie napisy, które zaciemniają - nie wiadomo, które "you" jest oficjalne, które przyjacielskie.

Boni avatar Boni
Sat, 28 Dec 2013 00:14:15
@janekr

Mhm, ten problem mam np. z posiadaną "Mononoke Hime" w wersji DVD, dub. tylko angielski (napisy mniejsza) - zaginęła cała japońska honoryfikatywność (plus część fabuły, ale to inna historia...).

Sat, 28 Dec 2013 08:06:38
Nie sposób z samego tekstu ustalić, czy sierżant ryczy do rekruta: "Rano szorujesz latryny, Jones" czy "Rano szorujecie latryny, Jones", ale może jakoś mową ciała czy innym przekazem pozawerbalnym nadrabiają?

cmos
Sat, 28 Dec 2013 08:45:50
A ja obejrzalem "Iron Sky" i poprawilem wieksza porcja klipow Laibacha. Film smieszny, a Laibach daje po glowie.
PS: Sorry za brak PL literek, ale pisze z Androidowego pada kupionego w Niemczech i jeszcze nie doszedlem jak zrobic ogonki.

Sat, 28 Dec 2013 10:03:46
Ach, "Iron Sky". Z pewnych przyczyn obejrzałem to z włoskim dubbingiem i... chyba tak jest jeszcze lepiej.

Sat, 28 Dec 2013 10:12:56
O pozawerbalnych rozróżnieniach: http://blabler.pl/s/t8tw

Codiac
Sat, 28 Dec 2013 12:57:01
No nie, proszę cię. "Man of Steel" to dla mnie jeden z największych crapów ostatniego dziesięciolecia, tym bardziej crapowaty że i po Nolanie i po Snyderze oczekiwałem dużo więcej.
Przejścia między scenami są paru miejscach tak amatorskie, że studenci w szkole filmowej oblewaliby za coś takiego egzaminy.
Scena ucieczki Lois ze statku to żenada, najpierw wirtualny tato potrafi ją świetnie osłonić, zamykać drzwi, ba nawet sprawić żeby trafiała, a na koniec tylko "dodge!", chociaż mają czas żeby goniącą ją babkę odstrzelić?
Jedyna dobra rzecz, to że postanowili z filmu o Supermanie zrobić film o kontakcie z obcymi, ale i to wyszło tak sobie.
Po ludziach którzy robili "300" i "Sucker Punch" oraz nowe Batmany oczekiwałem dużo więcej.

Boni avatar Boni
Sat, 28 Dec 2013 15:20:23
@cmos/Iron Sky

O, dzięki za przypomnienie, muszę to wynorać. I właśnie przypomniała mi się inna zaległość do obejrzenia, Pacific Rim.

@janekr/Millenium

Małżonka mi się ośliniła, jest fanką

@codiac/superman

No ale weź - widocznie ja oczekiwałem dużo mniej więc się zawiodłem pozytywnie; może i tam są dziury ale JAK NA SUPERMANA to jest mniut i cud, że to się w ogóle da oglądać. A da się. Fakt, wątki około Lois są najbardziej wyciągnięte z mułu pod dnem (ucieczka ze statku-matki to jeszcze pikuś w porównaniu z tym, na ch... złamany leciała globemasterem). Ja uważam, że N. i S. wspięli się na wyżyny, i naprawdę niewiele lepszy film dało się z tego materiału ukręcić.

@antyświęta

Z niepokojem obserwuję, że przejście na dobę 30-34 godzinną zajmowało nam kiedyś tydzień-dwa, teraz postępuje to znacznie szybciej - dziś pobudka o 11:30...

Sat, 28 Dec 2013 18:13:47
@fanka

Mogę posłać komplet przez umyślnego.

Boni avatar Boni
Sun, 29 Dec 2013 13:43:13
@janekr

Dzięki, ale zadobędzięmy bez kłopotu i umyślnego

@filmy cd.

Looper - to jednak jest bardzo fajny film, przedtem wydawał mi się dobry, ale z kolejnym obejrzeniem jest lepszy (i przypomniał mi że Primera nie widziałem)

Usual Suspects - trochę się zestarzało, ale jednak klasyka. Tyle, że ten film traci z każdym obejrzeniem, a nie zyskuje.

Asterix i Obelix: God Save Britannia - może i przeważnie durne, ale połowa tego filmu śmieszy mnie nie mniej niż "Meet Cleopatra"

Boni avatar Boni
Wed, 1 Jan 2014 23:18:24
@filmy cd.

Jakiś festiwal Toma Cruise'a wyszedł... o_O

A Few Good Men - nie przepadam za dramatami sądowymi tudzież za filmami na podstawie sztuk teatralnych. W ogóle opowiastka o wojownikach źle pojmujących swój obowiązek i honor i zwalczających ich szlachetnych biurokratach jest w dechę. Plus w tym filmie nawet drzewa na trzecim planie grają fajni aktorzy, więc kudosy i za to.

Last Samurai - przepadam za japońszczyzną w dowolnej postaci tudzież za filmami w których czuje się pasję i dbałość o szczegół (nawet jeśli ahistoryczny). W ogóle opowiastka o wojownikach źle pojmujących swój obowiązek i honor i zwalczających ich szlachetnych biurokratach jest w dechę. Nie to już było, i to nie ten film, tu akurat jest wprost przeciwnie. Ale mniejsza, jest mniej więcej ok.

The Firm - klasyka, sympatyczni i młodzi Cruise, Trippelhorn, nawet Hackman. Znowu, przeważnie dramat prawie-sądowy, za czym nie przepadam i happy end nieco przesłodzony. Ale historyjka fajnie opowiedziana, fajnie momenty i teksty, i nawet nutka zadumy - po 20 latach to nie jest już zupełny kryminał-sensacja-sf, gdyż mój świat się zmienił na tyle, że niektóre morały z takich historyjek (złote kajdanki; rubel za wejście, dwa za wyjście; dla kogo tak naprawdę pracujemy; itp) zaczynają być może nie - widoczne wprost, ale kryją się w zakamarkach rzeczywistości.

wieloryb
Thu, 2 Jan 2014 23:59:55
Obejrzałem "True lies" oraz "The quick and the dead". Pierwszy to niezła baja - te loty Harrier'em i jeszcze piękna niemiecka angielszczyzna Arnolda, drugi nawet mi się dość podobał, tylko Sharon Stone jakoś drętwo grała.
Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

Boni - Srebrny ciągnik
Mon, 18 Jun 2018 00:30
@rozie Że niby jak masz zamiar osieciować zderzaki...

rozie - Srebrny ciągnik
Sun, 17 Jun 2018 20:37
Opon i tłumików to może i nie zepniesz. Ze...

Boni - Srebrny ciągnik
Sun, 17 Jun 2018 11:30
Nawet mogę spróbować zgadnąć, kiedy to szydło...

rozie - Srebrny ciągnik
Sun, 17 Jun 2018 09:41
@cmos Dobra wymówka, ale get real. Wszystko to jest...

cmos - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 18:41
@boni Przy całym moim sceptycyzmie co do tego...

Boni - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 17:58
Kiedy piszę "wyprujemy całą elektronikę" mam na...

rozie - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 15:23
Kosztowało to jedno, ale tylko czekać jak zaczną...

cmos - Srebrny ciągnik
Sat, 16 Jun 2018 10:58
@boni "wyprujemy z niej całą zbyt nowoczesną...

Boni - Srebrny ciągnik
Fri, 15 Jun 2018 15:46
@cmos Cuuudo. To ja może jednak zacznę na serio...

cmos - Srebrny ciągnik
Fri, 15 Jun 2018 11:35
@boni Hłe, hłe, security... Akurat męczę się z...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.87   BS 2012-2017