Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...

janek.r - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 16:25
Jednak nostalgia jest selektywna. Płyty winylowe to...

tyz_Aniou - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 09:58
Nie odróżniałbym specjalnie nostalgii i tęsknoty za...

telemach - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 00:51
Nie mylmy nostalgii i tęsknoty za światem...

Boni - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 20:13
@telemach, nostalgia Coś w tym jest, co mówisz,...

telemach - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 13:43
>>>trudno nie zauważyć, że fejsbuk to nie...

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2012-07-30, poniedziałek
Tagi:  varia, hejt
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

To oczywiście nieudolna parafraza "upadku prasy papierowej". I nie, nie mówię, że TV padnie na ryj jak prasa papierowa, za parę-paręnaście lat, ale raczej, że caeterum censeo televisione a colori delendam esse. Bo pewne rzeczy powinny zostać spalone, zburzone, zaorane, ziemia zasolona, a ich kierownictwo, czy raczej sprawstwo kierownicze, hm, cóż, że kierownictwa nie można już sprzedać w niewolę, no to oddelegować ich może do jakichś innych zadań, typu skup runa leśnego za Briańskiem.

Bo tego nie da się po prostu oglądać.

I nie mam na myśli zwykłej popularnej TV krajowej czy ogólnotematycznej - znaczy, no dobra, takie też mam na myśli, ale i tak ich nie oglądam regularnie od lat -nastu, więc co ja o tym wiem. Tyle, co zobaczę przypadkiem, jak włączę jakiś kanał informacyjny, żeby zobaczyć co tam panie w polityce (i zaraz mam za swoje, zwijając się w konwulsjach nad ogólnociemnotą, albo ilością zua na swiecie), albo zobaczę jakiś powtórkowy zapomniany film, jak przypadkiem się trafi (to jeszcze najjaśniejszy punkt), albo niechcący czy przy okazji dostaję w twarz publicystyką czy wydarzeniami (np. olimpiada obecnie) najczęściej z niezwykłym komentarzem, bo jednocześnie oderwanym od rzeczywistości pod niebiosa a merytorycznie na poziomie mułu pod dnem.

I oczywiście obowiązkowo dostaję wtedy w wątrobę najgłupszą i najgorszą reklamą, jaką dali radę polscy kopyrajterzy spłodzić albo nieudolnie przetłumaczyć, a polscy menageros zatwierdzić.

No dobrze, ale to jeszcze pikuś, to nic, że kosztowny pikuś z naszych podatków, abonamentów, i och, jakże ważna instytucja społeczno-polityczna, tylko, że gówno mnie to obchodzi.

Bardziej mam na myśli całkiem solidnie płatne kanały tematyczne, które oglądam od jakichś 10-12 lat, a bardzo regularnie od 6. Które były kiedyś świeże, dobre i piekne, szczególniej w porównaniu z TVP, i wyrżnęły spory kawał tortu konkurencji, szczególniej darmowym ogólnotematycznym telewizjom, chociaż niektórzy dawno temu twierdzili, że nie mają szans i to niemożliwe. Okazało się to jak najbardziej możliwe, tylko, jak zwykle, to co zaczynało się dobrze i fajnie, skończyło się w konwergentnej do TPV itp telewizji kupie krapu. Może przejrzę sobie tę kupę, pod kątem tego, co kiedyś oglądałem i stopniowo przestawałem, i mniej więcej jak to się stało, że się zesrało.

Telewizje muzyczne - na prawdziwe MTV się nie załapałem tak naprawdę, bo już ok 10 lat temu z "music television" stawała się "młodzieżową telewizją", i nie dało sie tego oglądać. Ale był VH1, MTV2 czy Rocku, Viva, w międzyczasie doszedł Rebel i MTV Live. VH1 jeszcze dycha, MTV 2 i Live stopniowo przestały oferować cokolwiek, co mnie kręci; Viva właśnie robi z siebie kolejne MTV i nie, nie cieszy mnie, że nagle puszczają "Futuramę"; Rebel może i oferuje to, co mnie kręci, ale od niedawna dostał przechujowego layoutu i świetnych pomysłów na zasłanianie ekranu kontrastowymi kółkami tudzież "walki teledysków" itp. pierdoły marketoidów, jak inne stacje parę lat temu. I wszyscy wszyscy dostali zupełnie standardowej reklamy.

Telewizje sportowe - Eurosporty itp. miały kiedyś pomiędzy typowym krapem, który mam gdzieś, fajne rzeczy, typu sumo. Już dawno nie mają, no dobra, jeszcze snooker mają. W ogóle chyba niewiele mają, bo już na nic ich nie stać.

Telewizje typu discovery, czyli różności dla "ciekawych świata", czyli kiedyś moje ulubione - Discovery ogólny, BBC Knowledge, National Geographic ogólny itp. - plaga powtórek i powtórek powtórek (TEN SAM stary odcinek "Topgear" puszczany jakieś 12 razy na tydzień? o'rly? Ulubione "Wheelers Dealers" czy "How its made" po raz 20? jaaasne, tego mi trzeba). Plus obowiązkowy cios reklamami w twarz, oczywiście teraz już dokładnie tymi samymi co w TVP, najlepiej w skoordynowanych porach/godzinach, żeby nie można było się obronić zapując. Plus zjazd z "pokażemy wam coś ciekawego popularnonaukowego / technicznego / przyrodniczego" w "pokażemy wam freakszoł / realityszoł / gonzo, i cieszcie się, jeśli będzie luźno związany z nauką i techniką". A jedyny jaśniejszy punkt, że niektóre rzeczy są ładne w HD, ale jest ich tyle, co kot napłakał.

Telewizje typu discovery wyspecjalizowane - jw. tylko wyspecjalizowanie, stąd freakszoł jakby jeszcze większy i jakaś popularnonaukowa dolina niesamowitości, na science - kręgi w zbożu i apokalipsa 2012, szczytem nauki "Pogromcy mitów"? serio serio? na history - "Historia polskiej piłki nożnej: Polonia Bytom"? "Święte miejsca: Moc tajemnych kręgów"? "Gwiazdy lombardu"? RILI??? Nie mówiąc, że prawie każdy program ma w (pod)tytule i co gorsza temacie "niebezpieczne", "najdziwniejsze" albo "tajemnicze", inaczej oczywiście nikt by go nie oglądał, przynajmniej zdaniem stacji.

Typu travel, dom i wnętrze, kuchnia, itd itd - nie oglądamy.

Rozrywka - poza Comedy Central, ulubionym córki, który też się puszcza i stacza, nie będzie brakować chyba nic, nawet Hypera i animowanych już dawno nie da się oglądać.

Filmowe - nie oglądamy, poza kryminałkami w typie 13th street, które czasem oglada żona.

Kilkaset kanałów info/ogólnych ze świata - na ch... mi to. Jedyny jakiego będzie mi brakować, to NHK World, i może parę innych od wielkiego dzwonu.

Podsumowując, dlatego chyba w końcu zbiorę się w tym tygodniu i pieprznę wypowiedzenie satelitarnej (i tak będę kłócił sie i płacił miesiącami zapewne, bo tutaj obowiazuje stara zasada rubel za wejście, dwa za wyjście), i niech spłoną. A mam wrażenie, że w dłuższej perspektywie czasowej płatne kanały tematyczne spłoną, gdyż obniżając poziom, idąc po linii najmniejszego oporu i największej oglądalności, więc skręcając w reklamę i sensacjo-reality-freak show dla lower class, w końcu zdyskredytują swoją misję i sukces, i wylądują tak, jak obecnie lądują "normalne" TV, czyli jako tani śmietnik kontentu dla LC.

I krzyżyk im na drogę.2012/07/30 11:12:45
No i znowu cieszę się, że mieszkam w Niemczech - w telewizji ogladam prawie wyłącznie popularyzację na kanalach publicznych. No i te programy są takie dobre, że nie żal mi 18 euro miesięcznie za abonament. A telewizja prywatna niech sobie ginie - zauważyłbym najwyżej brak cotygodniowej mangi na SuperRTL.


Boni
2012/07/30 11:46:02
@cmoscmos

Ja może za słabo sprawdzam, ale jako popularyzację na TVP to widuję tylko starocie z Disco i Nationala. Ew. można doliczyć Cejrowskiego...


2012/07/30 12:30:16
Niestety. Ostatnio, w trakcie poprawiania kondycji, postanowiłem włączyć TV w tło, wrzuciłem program z Discovery i zapłakałem. Nie interesuję się przesadnie obecnymi programami kosmicznymi NASA, ale z głową pod kocem też nie siedzę i gdy usłyszałem i zobaczyłem X-38 to lampka zaczęła mi migać czerwono, a gdy z ekranu padło optymistyczne "pojazd wejdzie do użytku w roku 2006!" to uznałem wyższość rowerów stacjonarnych nad klasycznymi - można na nich bezpiecznie zrobić pełnego facepalma.

Dodatkowo ponarzekam sobie na polską edycję Discovery Historia. Jak ja tęsknię za tymi pięknymi czasami, gdy "History" puszczało programy o tym, jak to IIWŚ wygrała Wielka Brytania przy - niejakim - współudziale USA! Klikam ja sobie "Historię" w losowych momentach i co mam? "Historia Żydów". Klik, bo mi się przejadło, lekturami obozowymi już jakiś czas temu. "Holokaust". Klik. Gadające głowy - coś o walce skomunom. Klik. Nie może być! IIWŚ w Rosji? W końcu! Aha - tu mnie mają, to po prostu program o wyniszczaniu Żydów na Wschodzie.

Czy naprawdę w historii są tylko dwa tematy - Zagłada i kombatanckie wspomnienia gadających głów z mrocznych czasów PRL?


2012/07/30 12:53:09
Discovery History mialo zawsze opinie malo wiarygodnego zrodla.


2012/07/30 12:57:29
Od dawna mam ochotę rzucić kablówkę, i zrobiłbym to, gdyby na multipleksie znalazł się choć jeden sensowny program dla dzieci, typu minimini czy ceebeebees. Dla niezorienotwanych: dla takich młodszych, pozbawiony przemocy, z niegłupią ofertą. Córka (korzystająca z umiarem) uczy się o dziwo całkiem sporo ciekawych rzeczy, wbrew fundamentalistom twierdzącym, że dziecko + tv = zuo.

(PS pisania bloga proszę nie porzucać...)


2012/07/30 13:03:18
@boni_s
"Ja może za słabo sprawdzam, ale jako popularyzację na TVP to widuję tylko starocie z Disco i Nationala. Ew. można doliczyć Cejrowskiego..."

Chyba się ostatnio za mało precyzyjnie wyrażam. Ja oglądam popularyzację na niemieckich kanałach publicznych.
Na przyklad ostatnio w Quarks&Co dali kawę kopi luwak przed i po przejściu przez układ pokarmowy zwierza na spektrometr masowy, i im wyszło że różnica na dowolnym składniku jest nie większa niż 10%, a żeby wyczuć różnicę na smak trzeba min. 20%. Co się potem potwierdziło w podwójnie ślepej próbie. Takie rzeczy to ja mogę ogladac przez cały dzień.
Twój ulubiony "How its made" to blady cień tego, co tutaj pokazują dzieciom w "Die Sendung mit der Maus".
A ostatnio fascynuję się programami historycznymi, zwłaszcza o historii Niemiec, albo znanych inżynierach. Na przykład 45 minut o Dornierze czy von Ohainie, trochę inscenizowane, oderwać się nie można. Albo o Hildegardzie z Bingen. Oni tutaj to potrafią.Boni
2012/07/30 13:07:29
@aniou

Jak ci nie pasuje "Włoszczowa - wierna krzyżowi" i "Dziedzictwo Jedwabnego" to masz przecież jeszcze "Niewyjaśnione historie: Kto zabił Tutenchamona?" i "Biblia pod lupą: Aresztowanie Jezusa", jak można narzekać !!11
I pamiętaj, że Disco History to i tak elyta w porównaniu z History od Sky/A&E - tam dziś lecą cudowne programy historyczne jak np. "Starożytni kosmici", "Zabójcze drogi" i "Gwiazdy lombardu"...


Boni
2012/07/30 13:08:50
@ramone.alcin
"Discovery History mialo zawsze opinie malo wiarygodnego zrodla."

Rzeco? Serio ktoś bierze te programy tematyczne od history przez science po moto za ŹRÓDŁO wiedzy?


Boni
2012/07/30 13:10:11
@cmoscmos
""Ja może za słabo sprawdzam, ale jako popularyzację na TVP to widuję tylko starocie z Disco i Nationala. Ew. można doliczyć Cejrowskiego...""
"Chyba się ostatnio za mało precyzyjnie wyrażam. Ja oglądam popularyzację na niemieckich kanałach publicznych."

Jasne, ja tylko nieprecyzyjnie wyraziłem ubolewanie, że w przeciwieństwie do niemieckich, w publicznej TVP mamy jw.


2012/07/30 13:39:27
@boni_s

"Serio ktoś bierze te programy tematyczne od history przez science po moto za ŹRÓDŁO wiedzy?"

Niestety.


Boni
2012/07/30 14:26:17
@ramone
"Niestety"

Aha, no to poziom edukacji leży pod znacznie głębszym mułem, niż myślałem.


2012/07/30 18:00:28
@boni_s

Zajrzałem - z ciekawości - na ramówkę "Historii", przeczytałem dzisiejszą i jutrzejszą... Powiem tak: będziesz mieć za to odciski na karmie. A ja idę leczyć duszę spacerem.


Boni
2012/07/30 20:06:43
@aniou

Ja wyleczę duszę złożeniem wypowiedzenia. I tak, zdaje się, jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia w C+, więc jeszcze się naoglądam...


Boni
2012/07/30 20:48:07
Właśnie nieco rotfl-nęliśmy, bo discovery rąbnęło reklamą wewnętrzną "na 16 lecie chcemy się zmienić, więc potrzebujemy waszej opinii na Discovery Panel, nagrodzimy was, dziękujemy, bla, bla, bla" i Grażyna rzuciła "od razu widać, że czytają twojego bloga" ;)


2012/07/30 21:28:06
Ja mam UPC i nie zrezygnuję. Co mam oglądać w czasie godzinnego prawie deptania steppera?

Jako maniak antylektorski, który nie rozumie ZE SŁUCHU żadnego lengłidża, mam do wyboru ze 6 programów, dobrze, że chociaż tyle.

Co jakiś czas oglądam skandynawski kryminały w AleKino, francuskie filmy w TV5 i mało co więcej... Zdumiewający program Sundance Channel ma oczywiście zalety, jako to HD oraz napisy polskie, ale ogólnie rzecz biorąc nadają filmy, które dowodzą, że film pełen gołych cycków też może być beznadziejnie nudny.

Nie postponuj programów dla kobiet. Moja żona ogląda Domo+ i Kuchnia+ i sobie bardzo chwali.Boni
2012/07/31 00:14:23
@janekr
"Ja mam UPC i nie zrezygnuję. Co mam oglądać w czasie godzinnego prawie deptania steppera?"

Trudno powiedzieć, jak ja próbowałem cokolwiek oglądać podczas deptania itd itd ostatnie parę razy, jakiś czas temu - to niewiele widziałem, bo mnie poty oczy zalali.

"Jako maniak antylektorski, który nie rozumie ZE SŁUCHU żadnego lengłidża, mam do wyboru ze 6 programów, dobrze, że chociaż tyle."

Mi to lotto, chociaż ostatnio odruchowo szukałem lengłydża przy filmie na TVP1 czy 2.

"Co jakiś czas oglądam skandynawski kryminały w AleKino, francuskie filmy w TV5 i mało co więcej... Zdumiewający program Sundance Channel ma oczywiście zalety, jako to HD oraz napisy polskie, ale ogólnie rzecz biorąc nadają filmy, które dowodzą, że film pełen gołych cycków też może być beznadziejnie nudny."

W ogóle jedyne czego pewnego nauczyłem się z tv przez ostatnie parę lat, to że każdy program może być nudny.

"Nie postponuj programów dla kobiet. Moja żona ogląda Domo+ i Kuchnia+ i sobie bardzo chwali."

A moja nie. Domo kiedyś nawet oglądałem, ale potem przestałem - nawet chyba wiem czemu - jak teraz włączyłem, dostałem właśnie reklamą Somatu, Nurofenu i McDonalda, a zaraz będzie polski program o polskich wieżowcach, no jak to możliwe, że mnie to nie kręci...


2012/07/31 09:50:03
OT, ale w związku z poprzednimi notkami - wczoraj w TokFM jakaś pani wypowiadała się o walce z bezrobociem.
I mówiła na temat studentów marketingu i zarządzania - że metoda sześciu sigm wchodzi w życie i że brakuje fachowców i że taki student, jeśli się zacznie specjalizować w sześciu sigmach, nie zazna problemów.
I mnie przerwało i nie wiem, co pani mówiła dalej.

"odruchowo szukałem lengłydża przy filmie na TVP1 czy 2. "

Na TVP HD czasami jest. Z tym że oni jak już dawali napisy, to whardkodowane.


Boni
2012/07/31 13:51:09
@janekr
"że brakuje fachowców i że taki student, jeśli się zacznie specjalizować w sześciu sigmach, nie zazna problemów. I mnie przerwało i nie wiem, co pani mówiła dalej."

Tia, chyba miałem o tym notkę, no i ładnie skaleczą tych studentów, akurat jak zrobią te studia i wdrożą się do roboty za te 8-10 lat będzie się szczuć psami i gnac dębową pałą "speców" od 6sigma.


2012/07/31 19:01:52
Wysłałem prywatną wiadomość przez blipa.


2012/07/31 22:28:58
@boni_s

Za 8-10 lat mogą trafić na którąś kolejną inkarnację sześciu sigm.


Boni
2012/08/01 00:11:46
@tarhim

Też prawda. Zresztą, podstawy statystyki i niektóre kawałki metrologii stojące za 6sigma nie są złe, a nawet - będą zawsze aktualne, więc faktycznie, może lepiej niech się uczą tego niż jakiejś inżynierii produkcji czy zarządzania.

Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018