Licencja

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

igor - Past perfect
Wed, 17 Apr 2019 18:03
@nostalgia dziedziczona Anecadata: jeden kolega gra...

janek.r - Cel - pal
Sat, 13 Apr 2019 09:26
Wańkowicz tak wspominał: Zaszedłszy do naszego...

Boni - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 20:22
@telemach Ja stoję mniej więcej tam gdzie Aniou,...

janek.r - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 16:25
Jednak nostalgia jest selektywna. Płyty winylowe to...

tyz_Aniou - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 09:58
Nie odróżniałbym specjalnie nostalgii i tęsknoty za...

telemach - Past perfect
Wed, 10 Apr 2019 00:51
Nie mylmy nostalgii i tęsknoty za światem...

Boni - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 20:13
@telemach, nostalgia Coś w tym jest, co mówisz,...

telemach - Past perfect
Mon, 8 Apr 2019 13:43
>>>trudno nie zauważyć, że fejsbuk to nie...

telemach - Cud nie-pamięci
Sun, 24 Feb 2019 01:36
100% zgody. Z wyjątkiem tego, że co "nikogo prawie"...

Boni - Cud nie-pamięci
Sat, 23 Feb 2019 10:22
@telemach O, Telemach jak żywy! ;) Prawda. Ale...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Eat me. Drink me.
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP

Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2011-10-25, wtorek
Tagi:  unrealpolitik
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Znajome blogi i ksywki pobiły się o metodologię i political correctness żartu, więc nie było przez parę dni co czytać. A pisać też mi się nie chciało, bo prezentowane tezy bywały tak monstrualnie oderwane nie tylko od mojej rzeczywistości, ale też, o ile rozumiem, od rzeczywistości wykluczonych, nad SPRAWĄ których pochylają się przecież wszyscy z lewa i z prawa, tfu, i z bardziej lewa, że mnie rence i nogi opadli.

Jak dla mnie, fundamentalnym failem jest w ogóle narracja "żart boli wykluczonych, więc pochylamy się nad, o, jak nisko". Nie żebym komuś coś, ale ludzie - żart jako Bardzo Ważny nośnik stereotypu? Ale macie jakieś wsparcie? Dalej - PC jako poprawianie świata? Ale macie jakieś wsparcie? Itd. itd. Mam niestety wrażenie, że bardzo fajni ludzie poprztykali się o to, bo a) żart to ich drugie "ja", ich myślenie, język, nawet działania są lajtowe, żartobliwe, nie na serio - więc dlatego zajęli się akurat żartami b) jezyk i retoryka, i praca w "języku" to ich trzecie "ja", więc ciążą w kierunku PC i dyskusji o PC, zupełnie niezależnie od tzw. realnego świata.

Bo w realnym świecie, to problemy są jakby trochę w innym miejscu, w edukacji, w urzędzie, w low law enforcemencie, w polityce po prostu (BTW chcecie poznać wykluczonych roku 2018? zastanówcie się nad kalendarzem - kiedy wejdzie kataster i uwolnienie rynku nieruchomości dla inwestorów z zagranicy... i jakoś nikomu po lewej stronie nic nie dzwoni, a politycy dowolnej opcji nabrali wody w usta w temacie).

Wiem, wiem, nie mam prawa narzekać, bo ja się nad nikim wykluczonym nie pochylam, a na pewno nie w internetach. Ale sama nie wiem, może to i lepiej, że, świadomie czy nieświadomie, nie udaję, że się pochylam...2011/10/26 10:12:29
Coś się ruszyło z katastrem? Bo "ma niedługo być" jakoś tak od połowy lat 90.


2011/10/26 10:23:04
@Jak dla mnie, fundamentalnym failem jest w ogóle narracja "żart boli wykluczonych, więc pochylamy się nad, o, jak nisko"

Kiedy właśnie tam nie ma nic o pochylaniu, tylko tłumaczenie, dlaczego nie każdy żart musi śmieszyć; jako reakcja na "CZEMU SIĘ NIE ŚMIEJECIE".

@ Nie żebym komuś coś, ale ludzie - żart jako Bardzo Ważny nośnik stereotypu? Ale macie jakieś wsparcie?

Dude. W Twoim świecie nie było "Seksmisji"?

@Bo w realnym świecie, to problemy są jakby trochę w innym miejscu, w edukacji, w urzędzie, w low law enforcemencie, w polityce po prostu

To wszystko ładnie, ale nie ma np. polityki w oderwaniu od tego, co mają w główkach ludzie. A edukacja nie odbywa się tylko w szkołach, ale np. w serialach telewizyjnych.


Boni
2011/10/26 10:56:51
@igor

A różnie ptaki ćwierkają, a to że 2014, a panikarze że nawet 2012, generalnie, jedna ustawa i podatek będzie, bo formalnie sam kataster wprowadzono ustawą z 1997 - więc tylko kwestia woli i siły politycznej i chęci łatania budżetu. To że nie ma systemu zintegrowanego bo jeszcze nie był zbytnio potrzebny (znaczy, co wydano to wydano na niego...), to nie rzutuje, IIRC w tamtej ustawie uprawniono gminy do wyceniu katastru "po uważaniu", jeśli zechcą, tyle że na razie nie chcą, bo mają z tego zysku, bo nie ma podatku.
No a uwolnienie polskich nieruchomości dla EU to IIRC 2016.


Boni
2011/10/26 11:23:48
@mrwisniewski
@Jak dla mnie, fundamentalnym failem jest w ogóle narracja "żart boli wykluczonych, więc pochylamy się nad, o, jak nisko"
"Kiedy właśnie tam nie ma nic o pochylaniu, tylko tłumaczenie, dlaczego nie każdy żart musi śmieszyć; jako reakcja na "CZEMU SIĘ NIE ŚMIEJECIE"."

I zupełnie przypadkiem pochylasz się nad żartami o islamskich feministkach czy grubasach, zamiast np. nad żartami o Polaku Rusku i Niemcu. Ok.

@ Nie żebym komuś coś, ale ludzie - żart jako Bardzo Ważny nośnik stereotypu? Ale macie jakieś wsparcie?
"Dude. W Twoim świecie nie było "Seksmisji"?"

Była. Wyceń szkody jakie spowodowała, ile to było, dwa megaschopenhauery czy trzy klionietzsche?

@Bo w realnym świecie, to problemy są jakby trochę w innym miejscu, w edukacji, w urzędzie, w low law enforcemencie, w polityce po prostu
"To wszystko ładnie, ale nie ma np. polityki w oderwaniu od tego, co mają w główkach ludzie. A edukacja nie odbywa się tylko w szkołach, ale np. w serialach telewizyjnych."

Pewnie, ale co ja poradzę, że w moim świecie używa się hipotezy Pareto i przynajmniej próbuje się pragmatyzmu. Więc jak już rozszerzamy edu na media in all, to trudno mi pojąć, po co w ogóle flejmić o stripie komiksowym, czy o żarcie as is, zamiast najpierw i NA SERIO rozjebać temat np. reklamy, w tym - reklamy jako utwierdzacza stereotypów o wykluczonych, bo to chyba rzeczywiście jest Bardzo Ważny Utwierdzacz Stereotypów. Ale żebyśmy się rozumieli - nie temat ŻARTU w reklamie, tylko temat KAŻDEJ reklamy, bo co druga wali w wykluczonych jak w bęben.

I ja nie mam wielkich pretensji, że piszesz co piszesz, man, tylko tak się trochę dziwię i smucę, że tyle pary w tak mały gwizdek PC vs. żart.


2011/10/26 13:02:16
@I zupełnie przypadkiem pochylasz się nad żartami o islamskich feministkach czy grubasach, zamiast np. nad żartami o Polaku Rusku i Niemcu. Ok.

Ale przeczytałeś w ogóle akapit w którym porównuję żarty z islamu do Dogmy? Co z niego zrozumiałeś?

@Była. Wyceń szkody jakie spowodowała, ile to było,

Nie wiem, wylicz sobie siłę mema "zwariowały, bo chłopa dawno nie miały".

@Pewnie, ale co ja poradzę, że w moim świecie używa się hipotezy Pareto i przynajmniej próbuje się pragmatyzmu.

Pisałem do ludzi robiących komiksiki; jeśli których z nich zrozumie i zacznie robić fajne zamiast chujowych, to będziemy na plus.

@czy o żarcie as is, zamiast najpierw i NA SERIO rozjebać temat np. reklamy,

DLACZEGO ZAJMUJESZ SIĘ X ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ Y!!!111


Boni
2011/10/26 13:37:50
@mrwisniewski
@I zupełnie przypadkiem pochylasz się nad żartami o islamskich feministkach czy grubasach, zamiast np. nad żartami o Polaku Rusku i Niemcu. Ok.
"Ale przeczytałeś w ogóle akapit w którym porównuję żarty z islamu do Dogmy? Co z niego zrozumiałeś?"

Niewiele, bo dla mnie to po prostu chujowy strip, a już na pewno nie widzę tam żartu z islamu czy umacniania stereotypów o islamie, więc i kontr-analogii z Dogmą nie widzę.

@Była. Wyceń szkody jakie spowodowała, ile to było,
"Nie wiem, wylicz sobie siłę mema "zwariowały, bo chłopa dawno nie miały"."

Wyliczyłem, że to 2% szkodliwości przeciętnej kampanii dezodorantu AXE, bo np. obecny dzieciak zobaczy takich chujowych reklam 500 rocznie, od malca, a Seksmisję wcale albo raz czy dwa, i to raczej jak będzie już stary. ICMPTZ?

@Pewnie, ale co ja poradzę, że w moim świecie używa się hipotezy Pareto i przynajmniej próbuje się pragmatyzmu.
"Pisałem do ludzi robiących komiksiki; jeśli których z nich zrozumie i zacznie robić fajne zamiast chujowych, to będziemy na plus"

Pewnie, i ja nie o tym przecież, tylko smuteczek ile zmarnowanej energii na flejma IMHO w sumie o nic.

@czy o żarcie as is, zamiast najpierw i NA SERIO rozjebać temat np. reklamy,
DLACZEGO ZAJMUJESZ SIĘ X ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ Y!!!111

Alenowłaśnie, dlaczego, tak naprawdę? Bo ja tylko nieśmiało z mojego kącika zauważyłem w noci - mam czasem wrażenie, że dlatego, że masz ciągle żart i cudzysłów w języku, i ciągle lecisz "wężykiem, Jasiu, wężykiem", no i praca "w języku" jest DLA CIEBIE istotna, ale pytanie, czy jest to istotne DLA WYKLUCZONYCH, czy nawet jw. dla edukacji dla zmniejszenia wykluczenia.


2011/10/26 14:58:26
@Niewiele, bo dla mnie to po prostu chujowy strip, a już na pewno nie widzę tam żartu z islamu czy umacniania stereotypów o islamie, więc i kontr-analogii z Dogmą nie widzę.

Nie pisałem nic o umacnianiu, tylko o małym zbiorze. To dosyć proste zdania, nie wiem dlaczego masz taki problem z ich zrozumieniem. Tu nie było nic o islamie, tylko o słabych żartach.

@Wyliczyłem, że to 2% szkodliwości przeciętnej kampanii dezodorantu AXE, bo np. obecny dzieciak zobaczy takich chujowych reklam 500 rocznie, od malca, a Seksmisję wcale albo raz czy dwa, i to raczej jak będzie już stary.

More like raz do roku. Oraz - przekaz AXE'a to "będziesz ładnie pachniał, to laski będą na ciebie leciały". Seksmisja natomiast dostarczyła wielu użytecznych powiedzonek do gaszenia "wojujących feministek".

@Alenowłaśnie, dlaczego, tak naprawdę?

Dlaczeeego miłość znika i znowu się pojawia
jak myślisz, moja miła - czemu tak dziób rozdziawiasz?
dlaczego przemijamy, nie wiedząc nic o sobie
odpowiedz, ma dziewczyno - nim legniesz ze mną w grobie

Siedziałem sobie w internecie i nagle ktoś się do mnie dojebał. No to odpisałem.

@pytanie, czy jest to istotne DLA WYKLUCZONYCH, czy nawet jw. dla edukacji dla zmniejszenia wykluczenia.

Znam wykluczonych, dla których jest.


Boni
2011/10/26 15:44:37
@mrwisniewski
@Niewiele, bo dla mnie to po prostu chujowy strip, a już na pewno nie widzę tam żartu z islamu czy umacniania stereotypów o islamie, więc i kontr-analogii z Dogmą nie widzę.
"Nie pisałem nic o umacnianiu, tylko o małym zbiorze. To dosyć proste zdania, nie wiem dlaczego masz taki problem z ich zrozumieniem. Tu nie było nic o islamie, tylko o słabych żartach."

Jasne, a te wynurzenia we Franz mode on "nie mów mi kurwa nic o islamie... bo coś o tym wiem..." to wrogowie ci podrzucili.

@Wyliczyłem, że to 2% szkodliwości przeciętnej kampanii dezodorantu AXE, bo np. obecny dzieciak zobaczy takich chujowych reklam 500 rocznie, od malca, a Seksmisję wcale albo raz czy dwa, i to raczej jak będzie już stary.
"More like raz do roku. Oraz - przekaz AXE'a to "będziesz ładnie pachniał, to laski będą na ciebie leciały". Seksmisja natomiast dostarczyła wielu użytecznych powiedzonek do gaszenia "wojujących feministek". "

Mój point jest taki, że jakby ten buc, który używa tych powiedzonek podłapanych ch... wie skąd, od małego nie oglądał w domu, szkole i telepudle, 10 razy dziennie, uprzedmiotowienia kobiet, i nie małpował tego, to może by ich nie powtarzał - bo powiedzonka i żarciki to on se już z ziomami wynajdzie, choćbyś go k... odciął siekierą od Seksmisji i wszelkich pasków komiksowych, gdyż albowiem buractwo analfabetyczne pod drewutnią z piwem, które ani Seksmisji ani stripów nie widuje, i tak wali w wykluczonych bez najmniejszego problemu. Stąd IMHO missujesz pointa, ale to niewielki grzech, naprawdę.

@Alenowłaśnie, dlaczego, tak naprawdę?
"Siedziałem sobie w internecie i nagle ktoś się do mnie dojebał. No to odpisałem. "

Ale nie musisz mi tłumaczyć, skąd się biorą dzieci, tfu, wróć, flejmy.
xkcd.com/386/

@pytanie, czy jest to istotne DLA WYKLUCZONYCH, czy nawet jw. dla edukacji dla zmniejszenia wykluczenia.
"Znam wykluczonych, dla których jest."

Ok, a ja znam takich niewiele, i tyle; za to znam narzekania na pierdyliard innych sposobów wykluczenia, niż bucerskie żarty.


2011/10/26 23:40:08
@Jasne, a te wynurzenia we Franz mode on "nie mów mi kurwa nic o islamie... bo coś o tym wiem..." to wrogowie ci podrzucili.

Dude, ale tu chodziło o to, że właśnie tak mało wiem, że już lektura kilku tekstów w prasie wystarczyła, żeby poszerzyć tę pulę memetyczną i zobaczyć słabiznę tych żartów opartych na ubogiej membazie.

@ Stąd IMHO missujesz pointa, ale to niewielki grzech, naprawdę.

Nie, to Ty nie doceniasz popkultury jako nośnika i jej roli edukacyjnej. A wiesz ile zrobił Steven z "Dynastii"?

@Ale nie musisz mi tłumaczyć, skąd się biorą dzieci, tfu, wróć, flejmy.

Zostałem wywołany do tablicy po nazwisku.

@Ok, a ja znam takich niewiele, i tyle; za to znam narzekania na pierdyliard innych sposobów wykluczenia, niż bucerskie żarty.

Nie rozumiem tej eksluzywności. Trzeba się zajmować i tym, i tym, to są naczynia połączone.


Boni
2011/10/27 08:22:15
@Jasne, a te wynurzenia we Franz mode on "nie mów mi kurwa nic o islamie... bo coś o tym wiem..." to wrogowie ci podrzucili.
"Dude, ale tu chodziło o to, że właśnie tak mało wiem, że już lektura kilku tekstów w prasie wystarczyła, żeby poszerzyć tę pulę memetyczną i zobaczyć słabiznę tych żartów opartych na ubogiej membazie."

Pewnie, ale już pomijając że nie wydaje mi się, żeby po tym wszystkim ktoś z twoich oponentów zrozumiał dlaczego to bucowy żart, i że warto rozszeżyć membazę (bo narzędzia hejtu i flejm nie ułatwiają edukacji), ja nie o tym - IMHO czy te żarty i ich element "islamski" jest słaby, czy superos elegancki i śmieszny, to ch... z tego wynika, bo to zaledwie malutkie żarty w necie.

@ Stąd IMHO missujesz pointa, ale to niewielki grzech, naprawdę.
"Nie, to Ty nie doceniasz popkultury jako nośnika i jej roli edukacyjnej. A wiesz ile zrobił Steven z "Dynastii"?"

Ej, nie redukuj mnie tak chamsko do absurdu, przecież ja zgadzam się że pop i że telepudło, w tym serial, to Bardzo Ważny rozsadnik stereotypów - ale nie jakiś stary film z 1980, czy żarty w stripach w polskich internetsach. Nie poradzę, że Pareto mam wdrukowane - np. odruchowo szukam 20% przyczyn dla 80% antyfeminizmu, i nie widzę żarcików w necie, tylko widzę reklamę, tv, szkołę.

@Ale nie musisz mi tłumaczyć, skąd się biorą dzieci, tfu, wróć, flejmy.
Zostałem wywołany do tablicy po nazwisku.

Ok, nie wiedziałem.

@Ok, a ja znam takich niewiele, i tyle; za to znam narzekania na pierdyliard innych sposobów wykluczenia, niż bucerskie żarty.
"Nie rozumiem tej eksluzywności. Trzeba się zajmować i tym, i tym, to są naczynia połączone."

IMHO nie da rady - może ja mam spaczone podejście z powodów charakterologiczno-zawodowych ale - NIE MAMY NIESKOŃCZONYCH resourców, paliwa do flejmów, złóż hejtu, czasu na aktywności, itd itd. Więc może first fings first.

Engine: Anvil 0.88   BS 2012-2018