Wpisy    Losowo    Autor    Rejestracja    Zgłoś błąd
RSS blog   RSS komentarzeAutor: Boni
Kiedy: 2011-09-29, czwartek
Tagi:  hejt, unrealpolitik
___________________________________
(notka i komentarze są automatycznym importem z Bloxa, w razie rażących błędów proszę o info na boniWYTNIJ@clouds-forge.eu)

Pomimo emigracji wewnętrznej, i odcięcia od polskich mediów (ba, nawet internet w domu chwilowo zdechł z przyczyn nieważnych), i tak trochę dociera do mnie z jakiejś kolosalnej wrzawy "jezu jezu nie ma na kogo głosować" i "trzeba zmienić układ sił, zagłosować na popierdółkę czy innego Palikota" - odpryski w tym stylu trafiają mnie na znajomych blogach i stronach, w rozmowach BKŚ w pracy, w radiu w samochodzie.

Aż poszedłem sprawdzić w sieci, czy coś się oberwało na polskiej scenie politycznej, czy może jakiś tupolew spadł znowu i wglebił połowę sceny, a ja nie zauważyłem; czy może zmienili ordynację i weszły do list nowe partie i rzesze nieznanych ludzi.

Ale po 5min researchu widzę, że nic się nie zmieniło, te same mordy, mówią i piszą te same potoki żeny, ta sama ordynacja, nawet sondaże podobne do paru ostatnich wyborów, o ile moje 17 bajtów pamięci przydzielone do obsługi polskiej polityki mnie nie zwodzi.

No to o co k... chodzi, ludzie? Czy wy macie po dwa bity pamięci przydzielone dla polityków? Czy i co się zmieniło przez ostatnie parę lat, że nagle wykształciuchom PO ześmiardło, BKSie wierzą Kaczyńskiemu, a wszyscy wzychają za Napieralskim, żeby może nie był takim bucem, to mu rzucą Sejm pod nogi?

Bo z mojego punktu widzenia, to trudno pojąć, skąd nagle tylu niezdecydowanych - jedyne co mi przychodzi do głowy, to że z nudy i z głupoty, no dobra, z frustracji kryzysem i sryzysem, w dupach się poprzewracało i nagle parę milionów ludzi uwierzyło, że w PL 2011 scena polityczna powinna być ok, dojrzała, i sensowna, i że można wybierać kogoś pro, a nie kogokolwiek contra (PIS i przystawki).

Jaaasne.2011/09/29 09:19:08
No racja. Co niektórym poglądy wyewoluowały. Ale ogólnie trzeba iść na wybory, bo może się wszystko w nich zdarzyć i kilkugłosowe przewagi są prawdopodobne.


2011/09/29 10:24:30
Coraz bardziej się boję tych wyborów. Z Palikota robi się Korwin light, z odjechanymi poglądami i przyciągający młodych ludzi "bo mówi coś innego". Wielu znajomych i nieznajomych deklaruje, że nie będzie głosować. PiS się radykalizuje, choć próbuje to ukrywać. Jeszcze może się okazać, że będą nami rządzić specjaliści od chemtrailsów nad Smoleńskiem.

Sondaże rozjeżdżają się między sobą i pamiętam z poprzednich wyborów, że niektóre sondażownie zbłaźniły się bardziej od innych. Ale zadjabła nie pamiętam, kto był najbliższy rzeczywistości, a bardzo chciałbym to wiedzieć.


2011/09/29 12:20:49
Mnie pociesza tylko jedno - ekstrapoluję mój stres wyborczy na tych... osobników.
Jak oni muszą się denerwować, tyle mojego.


Boni
2011/09/29 12:58:15
Mój punkt będący jest dokładnie taki, że nic się nie zmieniło, na wybory trzeba iść, głosować nie ma na co i kogo, co się nie zmienia i jeszcze długo się nie zmieni. I tylko nie rozumiem, skąd te wzdechy, że komuś się marzy "prawdziwa lewica", albo "prawdziwe centrum" albo żeby nie trzeba było głosować na mniejsze zło, albo żeby nie wyłaziło prawactwo zza co drugiego POwca/wcy, itd itd. O nabieraniu się, jak co parę lat, setek tysięcy ludzi na łagodności genialnego fuhrera PIS nie wspominając.

A te rozjeżdżające się sondaże, to pamiętam, że kiedyś ktoś w UK pół żartem skomentował, że jedyne wytłumaczenie, skoro poważnym firmom w PL naprawdę serio badania, losowe i na poważnych próbach, nie wychodzą choćby zbliżone do wyników wyborów, to że Polacy kłamią w ankietach.


2011/09/30 07:11:45
"można wybierać kogoś pro, a nie kogokolwiek contra"

Dlaczego mamy wybierać mniejsze zło? Może jednak pójść na całość i głosować na Cthulhu^Wnajgłupszego kandydata na liście?
Na razie w ścisłej czołówce jest pani antyfeministka, podająca jako przykład pozytywna zdobywanie władzy przez wpychanie papieżowi 15-letniej córki do łóżka.

Licencja:

Creative Commons License

Ostatnie wpisy:


Ostatnie komentarze:

rozie - Elektrycerze
Fri, 19 Jan 2018 07:31
@Boni Hint - rozmawiasz na blogu człowieka,...

red.grzeg - Wielki brat paczy
Mon, 15 Jan 2018 08:24
Tak, teraz (od 2 lat?) da się założyć firmę bez...

charliebravo - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 20:33
@księgowy DG (księgowy jest za 3-4 stówki, widzę...

Boni - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 19:46
@charliebravo Primo, dlatego nawiązałem do...

Codiac - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 19:36
'Tutejsze banki, tak, śmierdzą na milę XIXw' ...

janek.r - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 18:56
@czyli czego, 206sw? skoda fabia kombi. ...

charliebravo - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 18:14
@Janek Ok, chodziło mi o „uogólniony za duży...

janek.r - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 17:42
@ilu ludzi wozi kombiakiem bądź SUVem jedno dziecko....

charliebravo - Wielki brat paczy
Sun, 14 Jan 2018 15:49
@Prowadzenie firmy w PL No wiec ja mam wrażenie (DG...

charliebravo - Elektrycerze
Sun, 14 Jan 2018 15:35
@„Hint - rozmawiasz na blogu człowieka, który...


Rollka:

Blog de Bart
Ceàrdach
Co lepsze kawałki
Ekskursje w dyskursie
Inżynieria Wszechświetności
Nameste blog
Ogólna teoria
pattern recognition
Polska-NRD-Niemcy-Świat
snafu
Teklak
Utilitymon
Wrzutnia nocna

Inne:

inSitu - pudełko z obrazkami
Szrot nasz codzienny
EVA prawdé ci powié
PolitMapValid HTML 4.01 Strict

Valid CSS

powered by PHP


Engine: Anvil 0.84   BS 2012-2017